1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Gaziantep'te Müdürlük Mülakatları Mahkeme Tarafından İptal Edildi
Gaziantep'te Müdürlük Mülakatları Mahkeme Tarafından İptal Edildi

Gaziantep'te Müdürlük Mülakatları Mahkeme Tarafından İptal Edildi

Gaziantep Eğitim Kurumu Müdürlüğü mülakatları 1.İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

A+A-

Gaziantep Eğitim Kurumu Müdürlüğü mülakatları Gaziantep 1. İdare Mahkemesi tarafından hukuka aykırılığı açık olduğu ve uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceği gerekçesi ile teminat alınmaksızın yürütülmesinin durdurulmasına karar verildi.

Gaziantep’te görev yapan bir eğitimci; Eğitim Kurumu Müdürlüğü görevine İlk Defa atanacak veya yeniden görevlendirilecek olan yönetici mülakatları kapsamında Gaziantep’te 1. Sınav Komisyonunca yapılan mülakat sınavının ve komisyonlarda yapılan sınavların tamamının iptal edilmesine dair dava açtı. Gerekçe olarak ise; Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürlüğü görevine vekaleten görevlendirilen M.K’ın  hem sınava girecek adaylar listesinde hem de değerlendirme kurulu listesinde yer aldığı, 99.6 puanla sınavın en yüksek notunu aldığı, sınavdan 85 üzeri puan alarak atanma hakkı kazanan 228 adaydan 214'ünün Eğitim Bir-Sen üyesi olduğu gösterildi.

Gaziantep 1.İdare mahkemesi tarafından verilen kararda ise; hukuka aykırılığının açık olduğu ve uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceği gerekçesi ile 1 karşı oy ile yürütmesinin durdurulmasın karar verildi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.