Gaziantep’te Yangın Faciası

Gaziantep’te özel bir hastanede yeni tip Koronavirüs hastaları için ayrılmış olan yoğun bakım ünitesinde yangın faciası meydana geldi.

75677
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çıkan yangının ardından hastalar başka hastanelere sevk edildi. Yangın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 11’e yükseldi.

Yangın Nerede Başladı?

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde çıkan yangın, Koronavirüs hastaları için kullanılmakta olan yoğun bakım ünitesinde başladı. Yangının nedeni, yoğun bakım ünitesinde kullanılmakta olan yüksek akım oksijen cihazından kaynaklandığı açıklandı.

Yangına Maruz Kalan Hastalara Ne Oldu?

19 Aralık günü hastanenin yoğun bakım ünitesinde meydana gelen yangında, yangına maruz kalan hastaların 25 Aralık Devlet Hastanesine sevki yapıldı. Yangına maruz kalan Koronavirüs hastalarına sevk edildikleri hastanede gerekli olan tüm müdahaleler yapıldı.

Yangında Neler Yaşandı?

19 Aralık günü, SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde Koronavirüs hastaları için kullanılan yoğun bakım ünitesinde yüksek akım oksijen cihazından kaynaklanan yangında hayatını kaybeden kişi sayısı 10 olarak açıklanmıştı. Gaziantep’te SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde çıkan yangının ardından 25 Aralık Devlet hastanesine sevk ediken hastalardan 72 yaşındaki Hamo Aslan, sevk edildiği hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Aslan’ın hayatını kaybetmesinin ardından yangın nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin sayısı 11’e yükseldi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!