1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim-Öğretim Ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim-Öğretim Ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim-Öğretim Ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim-Öğretim Ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi gazete 9 Temmuz 2014

A+A-

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim-Öğretim Ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yatay geçiş başvurusu kabul edilen öğrenci, kayıttan sonraki ilk iki hafta içinde muafiyet isteği ile başvurabilir. Bu başvuru öğrencinin son iki yıl içinde başarılı olduğu ders, ders kurulu ve stajlar için yapılabilir. Fakülte Yönetim Kurulu ders, ders kurulu ve stajların içeriklerini dikkate alarak muafiyet başvurularını karara bağlar.”

9 Temmuz 2014  ÇARŞAMBA

Resmî Gazete

Sayı : 29055

YÖNETMELİK

Gaziosmanpaşa Üniversitesinden:

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE

SINAV YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1  23/9/2013 tarihli ve 28774 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 7 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 7  (1) Yatay geçiş başvurusu kabul edilen öğrenci, kayıttan sonraki ilk iki hafta içinde muafiyet isteği ile başvurabilir. Bu başvuru öğrencinin son iki yıl içinde başarılı olduğu ders, ders kurulu ve stajlar için yapılabilir. Fakülte Yönetim Kurulu ders, ders kurulu ve stajların içeriklerini dikkate alarak muafiyet başvurularını karara bağlar.”

MADDE 2  Aynı Yönetmeliğin 12 nci maddesine aşağıdaki altıncı fıkra eklenmiştir.

“(6) Dönem IV ve V stajları birlikte değerlendirilir.”

MADDE 3  Aynı Yönetmeliğin 13 üncü maddesine aşağıdaki yedinci fıkra eklenmiştir.

“(7) Fakültede mezuniyet öncesi ve sonrası tıp eğitimi ile ilgili çalışma grubu, kurul, komisyon ve koordinatörlük oluşturulması Fakülte Dekanı tarafından sağlanır.”

MADDE 4  Aynı Yönetmeliğin 18 inci maddesine aşağıdaki beşinci fıkra eklenmiştir.

“(5) Öğrencilerin sağlık mazeretleri dışında kendi kusur veya ihmalleri dışında gelişen nedenlerden doğacak her türlü mazeretler ile oluşacak devamsızlıkları Fakülte Yönetim Kurulunca değerlendirilir.”

MADDE 5  Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6  Bu Yönetmelik hükümlerini Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü yürütür.

Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin

Tarihi

Sayısı

23/9/2013

28774

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.