Gece Açıklandı! 3 Büyükşehirde O Yasak Devrede!

Gece geç saatlerde yapılan açıklamaya göre İstanbul, Ankara ve Bursa’da maskesiz dolaşmak yasaklandı.

63047
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açık Alanlarda Maskesiz Dolaşmak Yasaklandı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun dünkü toplantısının ardından Bakan Fahrettin Koca bir açıklama yaparak çeşitli uyarılarda bulunmuştu. Bu açıklamadan sonra gece geç saatlerde İstanbul, Ankara ve Bursa ile ilgili bir açıklama daha yapıldı. Bu şehirlerde açık alanlarda maskesiz dolaşmak yasaklandı. Maskesiz dolaşanlara 3.150 lira idari para cezası kesileceği de bildirildi. Açıklama valilikler tarafından gerçekleştirildi.

Valiliklerden Arka Arakaya Açıklamalar

Valililer tarafından yapılan açıklamalardan İstanbul, Ankara ve Bursa ‘da açık alanlarda maskesiz dolaşmanın yasaklandığı öğrenildi. Bu şehirlerde maskesiz dolaşan vatandaşlara 3.150 lira para cezası kesilecek. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medyadan bir açıklama yaparak şehirde maske takmanın zorunlu hale geldiğini haber verdi.

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamadan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda açık alanlarda ve vatandaşların topluca bulundukları kapalı mekanlarda maskesiz olmanın yasaklandığı bildirildi.

Bursa Valiliği de bir açıklama yaparak İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararı paylaştı. Açıklamada Bursa il sınırları içinde maska takılmasının zorunlu olduğu, maskenin ağzı ve burnu kapatacak şekilde takılması gerektiği belirtildi.

İstanbul Valiliği’nden Açıklama

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya şehirde maskesiz dolaşmanın yasak olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu. Yerlikaya, İstanbullulara seslenerek herkesin sağlığı için şehirde açık alanlarda maske takmanın artık zorunlu hale geldiğini bildirdi. Ayrıca İstanbul Valiliği’nin internet sitesinden de bir açıklama yapılarak detaylar paylaşıldı. Açıklamada koronavirüs salgının yayılmasını engellenmesinin en önemli yolunun solunum ile olduğu, yanı sıra fiziksel temasın da önemli olduğu bildirildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!