1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Geciken 4000 ASDEP Personel Alımı İçin İlan Bekleniyor
Geciken 4000 ASDEP Personel Alımı İçin İlan Bekleniyor

Geciken 4000 ASDEP Personel Alımı İçin İlan Bekleniyor

Gözler Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’ta. My Memur olarak ASDEP personel alımlarını gündemden düşürmüyoruz. Adaylar çok ama çok geciken ASDEP 4000 personel alımı ilanını bekliyor!

A+A-

My Memur olarak daha önce birçok konuda ulaştığımız başarılara ASDEP 4000 personel alımı ilanının bir an önce yayımlanmasını da katmak istiyoruz ve adayların gerek taleplerini gerekse beklentilerini sürekli gündemde tutuyoruz. Yaptığımız haberler etkili olmakta ve gerek kamuoyunda gerekse gündemde tüm medyaya etkileşimde katkı sağlamaktadır.

Bu bakımdan Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından işaret edilmesinin ardından 4 bin personel alımı için gözler kendisine çevrilmişti. My Memur olarak da gündemden düşürülmemesi adına yaşanan tüm gelişmeleri ve detayları sizlere aktarmaya ve hatırlatmaya devam ediyoruz:

‘’Her aileye bir sosyal hizmet uzmanı’’ sloganıyla yola çıkan ASDEP için 2018 yılı içinde alımların yapılacağı açıklanmıştı. Ancak yapılan açıklamaların üzerinden aylar geçti ve halen ilan yayımlanmadı. Adaylar ilanın yayımlanmasını bekliyor. Bu konuyla ilgili yetkililerden açıklama bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz haftalarda ASDEP 4000 bin personel alımı için Bakan Selçuk’u işaret etmiş ve ona sorun demişti. Şimdi gözler Bakan’da ve adaylar ivedi bir açıklama bekliyor.

ASDEP NEDİR?

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. ASDEP ile nihai olarak, yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

10 OCAK 2019’da ASDEP PERSONEL ALIMLARI İÇİN YENİ DÜZENLEME YAPILDI

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP personel alımı için gerekli düzenlemeyi geçtiğimiz aylarda resmi gazetede yayımlanan değişiklikle tamamlamıştı. ASDEP personel alımlarını ilgilendiren düzenleme resmi gazetede yer almıştı. 10 Ocak 2019 tarihli resmi gazetede yapılan düzenleme yapılmıştı.

ASDEP 4000 PERSONEL ALIMLARI MAYIS 2019 TAMAMLANIYOR SES YOK!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya “twitter” hesabından 2018 Temmuz ayında bir açıklama yapmış ve ASDEP personel alımlarına değinmişti. Yapılan açıklamada eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı etiketleyerek, ASDEP personel alımı konusuna değinilmiş, 2018 yılında 3 bin ASDEP’ personel alımı planlandığını eski Bakan Kaya’nın bildirdiğini ifade etmişti. 29 Mayıs itibarıyla halen gündemde olan alımsan ses yok!

ASDEP 4000 PERSONEL ALIMINA HANGİ BÖLÜM MEZUNLARI BAŞVURU YAPABİLECEK

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda 579 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla yapılan düzenleme ile Aile ve Sosyal Destek Personeli olabilecek programlar arasına “Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri” bölümü mezunları da eklenmişti. Bu iki yeni bölümle birlikte ASDEP alımlarına başvuru yapabilecek bölümler:

ASDEP Aile Sosyal Destek Personeli; Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler