1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Gelir İdaresi Başkanlığı 400 Memur Alımı Yapacak
Gelir İdaresi Başkanlığı 400 Memur Alımı Yapacak

Gelir İdaresi Başkanlığı 400 Memur Alımı Yapacak

Gelir İdaresi Başkanlığı 400 personel alımı ilanı yayımlandı. Devlet gelir uzman yardımcısı alımı kapsamında başvuru şartları ve tarihleri belli oldu. My Memur olarak dün haberini yapmış ve ilanın yayımlanmasını istemiştik.

A+A-

My Memur olarak dün yaptığımız haberde Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı için 2000 personel alımı ilanlarının ne zaman yapılacağını ve adayların 2017 KPSS puanları yanmadan atama yapılmasını gündeme getirmişti.

GİB 400 memur alımı başvuruları 10 Temmuz 2018 Salı günü başlayıp, 19 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 17.30'da sona erecektir.

Gelir İdaresi Başkanlığı GİB 400 personel alımı ilanı DPB’de yayımlandı. Maliye Bakanlığı 2000 personel alımı için diğer unvanlara da atamalara dair ilanlar yayımlandığında ve gündeme getirlimesi konusunda My Memur olarak üzerimize düşeni yapacağız.

1. Grup 300 personel alımı KPSSP48 puanı ile yapılacak. Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri için olacak.

2. Grup 50 personel alımı KPSSP3 ile yapılacak. Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Enformasyon Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği için olacak.

3. Grup 50 personel alımı KPSSP12 ile yapılacak. İstatistik için olacak.

GİB 400 personel alımı başvuru genel şartları şu şekildedir: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak gerekiyor. 3 grup için de detaylı şartlar.

1. Grup için; en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,

2. Grup için; en az dört yıllık lisans eğitimi veren mühendislik fakültelerinin bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, enformasyon sistemleri mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği lisans bölümleri ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,

3. Grup için; en az dört yıllık lisans eğitimi veren istatistik lisans bölümü ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,

GİB 400 personel alımı yaş şartı! 01.01.2018 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),

GİB 400 personel alımı KPSS şartı! ÖSYM tarafından 21 Mayıs 2017 ile 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 1. Grup için KPSSP48 türünden, 2. Grup için KPSSP3 türünden ve 3. Grup için KPSSP12 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor. GİB 400 personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler