Genç Girişimciler Artık E-Ticarette!

Marmara Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olan Dr. Hartomacıoğlu, genç girişimcilerin e – ticarette var olan varlıklarını arttırdıklarını belirtti.

73565
Daha Fazla Göster

Dr. Hartomacıoğlu yaptığı açıklamada, “Yeni mezunlarımız, e – ticaret üzerinde yerli üreticilerin hazırladığı ürünlerini yurt dışı pazarlarına taşıyor. Bu girişimler onların e – ticarete alışmasını sağlıyor.” Dedi.

Marmara Üniversitesi kapsamında ürün geliştirme merkezinin proje yöneticiliğini yapan Öğretim Üyesi Dr. Hartomacıoğlu, AA muharibi ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmede Dr. Hartomacıoğlu, “Genç girişimci mezunlarımızın yatırım tercihlerini, e – ticaret kapsamında değerlendirilmesinden yana kullandık.” Açıklamasını dile getirdi.

Söz konusu edilen girişimlerin Pazar sektöründe önemli bir yer edineceğini dile getiren Dr. Hartomacıoğlu, “Görüldüğü üzere ülkemizin her yerinde teknoloji gelişmeye başladı. Bu duruma bağlı olarak da teknoloji geliştirme bölgelerinin ilk somutlaştığı yerler kuruldu ve kurulmaya devam ediliyor. Genç girişimcilerimizin yerli üretimleri yurt dışı pazarlarına taşımaları, girişimcilik kültürünün e – ticaret üzerinde gelişmesine katkı sağlarken, KOBİ’lerin büyümesinde de yardımcı olacaktır.” dedi.

KOBİ’ler Üzerinde Dijital Dönüşüm Sağlanması İçin Sanayi – Üniversite İş Birliği Gereklidir

Dr. Selim Hartomacıoğlu, Ar- Ge çalışmalarının kapsamı ile inovatif özelliklerine sahip, yüksek katma değerinin mevcut olduğu ve ticari potansiyelin tamamen ileri seviyede bulunduğu  bir ürünün ortaya konulmasında ki en temel anahtarın sanayi – üniversite iş birliği olduğunu dile getirdi. Dr. Hartomacıoğlu salgın kapsamında da proje için evden çalışılmaya tam hız ile devam edildiğini ekledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Genç Girişimciler Artık E-Ticarette!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!