Genç Meslektaşlar Diyor ki: Tarım Bakanlığında Norm Çalışması Bitmedi mi

Tarım ve Orman Bakanlığında atama bekleyen 100 binlerce mühendis ve veteriner adaylarının taleplerini sürekli gündemimize alıyoruz. My Memur olarak taleplerimiz birçok kesime ulaşıyor. Milletvekillerimizin de çalışmaları hız kazandı.

53460
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

My Memur olarak gündem oluşturmaya devam ediyoruz. Her zaman gerek tüm KPSS adaylarının birçok alanda sesini duyurmaya çalışan vatandaşlarımızın sesi oluyor ve gündem oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığında atama bekleyenlerin çığlıklarına birçok mecradan da destek geliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Adana Milletvekili; Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi, Ziraat Mühendisi Ayhan Barut yetkililere seslenerek Tarım Bakanlığına atama taleplerinin görmezden gelinmemesi gerekliliğini ve norm çalışmasını gündeme getirdi. Sayın vekilin sosyal medyadaki mesajı şu şekildedir:

Genç meslektaşlar diyor ki: Norm bitmedi mi, Ne zamana kadar bekleyeceğiz? Ziraat ve diğer mühendisler atama bekliyor .Gençleri heba ettiniz Gönüllere böyle mi gireceksiniz. #tarımbakanlığıatamabekliyor

Öte yandan bizlere ulaşan takipçilerimizin haklı serzenişlerini de gündeme getirip siz değerli okurlarımızla tarafsız olarak paylaşmak istiyoruz:

Sayın My Memur, Ben atama bekleyen Ziraat mühendisi Bayanım 23 aydır atama yok! Tarım ve Orman bakanlığı tarafından mağdur edildik. Zor duruma sokulduk, Bakanlığımızın bu bekletmeleri nedeniyle hayatlarımızda bir düzen kuramıyoruz.

Her kuruma binlerce atama var bize gelince maliye izin vermiyor nasıl işse! Bakanımız en çok atama için emek bizleri almayıp,  ithalatın 16 Milyar Dolarlık olduğu tarımsal üretime atamayı bırakıp 1 milyar dolarlık ithalatı kapatmak için Ormana atama yaptı.

Bu atama Orman Genel Müdürlüğü OGM ve odaları baskıyla 5 bin personel aldı. 21 Branştan Ziraatı mühendisi kardeşlerimizin aylardır değil artık yıllardır yapılmayan atanamama sorununuz son bulmasını talep ediyoruz. Sosyal medyada gerek SabırKalmadı TarımaAtama gerekse #tarımbakanlığıatamabekliyor hashtagleri ile destek verebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    atama yapılmıyor, daha önce tarım bakanlığına atananların % 90 nı okula gidiyor daha yeni 1500 mühendis kurum içinden okula gidenlere verildi.

  2. Hadi bide tarım ataması yapılsın 10551 adet diyoruz

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!