1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gençlerin Hali Ne Olacak ? Tepkiler Artarak Devam Ediyor
Gençlerin Hali Ne Olacak ? Tepkiler Artarak Devam Ediyor

Gençlerin Hali Ne Olacak ? Tepkiler Artarak Devam Ediyor

KPSS Tercihlerinde Atanma Umuduyla Gecesini Gündüze Katan İşsiz Gençliğin Kasım Atamalarında 5067 Kadro Verilmesine Büyük Tepkisi

A+A-

Her İlde Açılan Üniversiteler Çeşitli Lise Önlisans Lisans Bölümleri Her Yıl Artan İşsizlik Tüm Dünya da Övündüğümüz Genç Nüfusumuz İşsizlik Yüzünden Kahroluyor Artık Seslerini Duyun KPSS EK KADRO TALEP EDİYORUZ.

www.MyMemur.com Ailesi olarak sitemize Facebook ve Haber Yorumlarından gelen yüzlerce çeşitli bölüm mezunun sesi olmak istiyoruz.

Milli Eğitim sistemimiz nedeniyle erken yaşlarda iş hayatı için yarış atına dönen gençlerimiz farklı bölümlere yönlendirilerek nice güzel umutlarla okullara gönderilerek eğitimlerinin en iyi şekilde tamamlanması için tüm veliler çabalıyor.

Her gelir düzeyinde ki insanların çocuklarına en iyi eğitimi verdirme çabası geleceğimiz olan gençlerimizin arasında eğitim düzeyinde farklılıklar oluşturmaktadır.

Haberimizde eğitim de fırsat eşitliği konusunu değil eğitimini hangi düzeyde olursa olsun tamamlayan gençlerimizin iş sorununa dikkat çekmek istiyoruz.

Ülkemizim sürekli değişen politik ve ekonomik sorunları nedeni ile tüm mezunlarının iş sahibi olduğu bölümler varken ihtiyaç olmasına rağmen yetersiz mezun verdiği ve bu mezunlar arasında Kpss herhangi bir yarış olmadan atandığı bilinmektedir.

Diğer taraftan ihtiyaç fazlası mezun olan bölümlere her yıl yenileri eklenmekte ve onbinlerce mezun olup herhangi bir alım yapılmadığı görülmesine rağmen bu bölüm mezunlarına her yıl yenisinin eklenmesine sebebiyet vermekte.

Öncelikle İşsizliğin kaynağı tespit edilerek bunun düzelmesi için çalışmalar yapılmalıdır. İhtiyaç duyulan bölümler Sağlık, Tıp v.b. bölümlerinde okuyan öğrenci sayılarının arttırılarak ihtiyaç fazlası olan bölümlerin bir an önce azaltılması gerekmektedir.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucuna göre 2014 yılı 2. ataması Kasım atamalarında 5067 kadro ayrıldığı bilinmektedir. Ayrılan bu kadroların içerisinde bir çok bölüm mezununa 1 kontenjan bile ayrılmamışken, Onbinlerce mezunu olmasına rağmen bir elin parmaklarını bile geçmeyen sayılarda kontenjan ayrılan bölümler mevcut.

Tek tek bölümleri sayılmayacak kadar mağdurlar var. Hükümetin bir an önce devletin tüm kurumlarda boş bilindiği kadrolara ayrıca memur niteliğini tam olarak icra edemeyen emekliliği dolmuş kişilerin kayıplarının engellenerek emeklilik yolu açılması ve bu vesile ile açılacak kadrolara, hiç bir bölüme haksızlık yapılmadan, gençlerimize sahip çıkarak ek kadro verilmesi talep edilmektedir.

www.MyMemur.com Ailesi olarak yetkililere sesleniyoruz Hakkı Haklıya Teslim Edin. İşsizlerin Sesini Duyun Artık. Ek Kadro Gençliğimizin Hakkıdır. 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler