1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Genel Başkan Kahveci: En Az 50 Bin Atama Yapılmalı "Sağlık Personeline İyileştirme Yapılmalı, Eksiklikler Giderilmeli"
Genel Başkan Kahveci: En Az 50 Bin Atama Yapılmalı "Sağlık Personeline İyileştirme Yapılmalı, Eksiklikler Giderilmeli"

Genel Başkan Kahveci: En Az 50 Bin Atama Yapılmalı "Sağlık Personeline İyileştirme Yapılmalı, Eksiklikler Giderilmeli"

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından sağlık personeli alımı ve sağlık personellerinin özlük haklarıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından yapılan açıklamada Ülkemiz ve dünyada Covid-19 salgını inşallah en kısa zamanda sona erer ama sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışanlarının moral ve motivasyonun yüksek olması, hizmet üretirken çalışma hayatıyla ilgili kafasında başka sorunlar olmaması Türkiye’ye her zaman lazımdır açıklamasında bulundu.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sosyal medyada yaptığı açıklama ile sağlık çalışanları arasında ayrımın yapılmaması gerektiğini vurgulayarak sağlıkta en az 50 bin atamanın yapılması gerektiğini belirtti.

Kahveci, koronavirüs ile mücadelede sağlık çalışanlarının ekipman ve malzemeler hususunda eksiklik yaşadığını vurguladı ve en kısa sürede bu hayati durumun düzeltilmesi için çağrıda bulunarak şu şekilde açıklamada bulundu;

3 AY TAVANDAN ÖDEME SÜREKLİ OLMALI

Sağlık çalışanlarının ekonomik haklarında makul ve kapsayıcı bir iyileştirme yapılmalıdır. Ek ödemelerin 3 ay tavandan verilmesi olumlu olmakla birlikte süresi, sürekliliği ve kapsamı konusunda yeniden değerlendirme yapılmaya muhtaçtır.

DÖNER SERMAYE ADALETSİZLİĞİ GİDERİLMELİ

Döner sermayede adaletsizlik giderilmeli, sürekli hale getirilmeli ve emekliliğe esas olmalıdır. Sağlık hizmetleri ekip işidir. Her arkadaşımızın emeği de çok değerlidir. Maruz kaldığı riskte ayrı önemlidir.  Sağlık Kurum ve kuruluşlarında sağlık, teknik, idari ve yardımcı hizmetlerde görevli olan her çalışan da fedakârca görevinin başındadır.  Ayrım yapılmamalıdır.

TÜM SAĞLIK KURUMLARINDA ÇALIŞANLARI KAPSAMALIDIR

Sağlık Kurum ve kuruluşlarında görev yapan tüm arkadaşlarımız herhangi bir ayrıma tabi tutulmadan bundan yararlanmalıdır. Döner sermaye tavan ödemeleri en az sabit ödeme tutarı kadar olmalıdır.  Bir başka önemli husus koruyucu ekipman ve malzeme eksikliği ile ilgilidir.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ EKSİKLİKLERİ GİDERİLMELİDİR

Sağlık Bakanlığı yöneticileri ile yaptığım görüşmelerde kendileri bu konuda bir eksiklik olmadığını ifade etmişlerdir. Fakat sahadan sağlık çalışanı arkadaşlarımızdan eksiklikle ilgili çokça şikayet gelmektedir. Bakanlık gönderdik, çalışan gelmedi diyorsa arada ulaştırmakla yükümlülerin ihmali var demektir. Bu sorun araştırılmalı, mesele acilen çözülmelidir.

50 BİN ATAMA ŞART

Sağlık Bakanlığı personel eksikliğinin giderilmesi konusunda 32 bin olarak açıklanan yeni istihdamın bugünkü ilanla birlikte sadece 18 Bininin sözleşmeli sağlık çalışanı olacağını görülmüştür. 14 Binde sürekli işçi alınacaktır. İş yükü ve personel eksikliği göz önünde bulundurulduğunda 18 Bin rakamı çok yetersizdir. En az 50 bin alım yapılması gereklidir.

Üniversite Hastaneleri içinde 3 bin alım yapılacağı yaptığım görüşmelerde ifade edilmişti. Üniversite hastaneleri için bu alımla ilgili de ilana çıkılmalı, sayısının daha da arttırılması için çalışma yapılmalıdır denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler