1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Genel Seçim Seçmen Listeleri Askıya Çıktı
Genel Seçim Seçmen Listeleri Askıya Çıktı

Genel Seçim Seçmen Listeleri Askıya Çıktı

7 Haziran 2015 Genel Seçiminde Yurt İçi ve Yurt Dışı Seçmen Kütüklerinin Askıya Çıkartılması İşlemi 14 Mart Cumartesi Bugün Başlıyor

A+A-

Yurt içi ve yurt dışı seçmen kütüklerinin askıya çıkartılması işlemi 14 Mart Cumartesi günü itibariyle başlamıştır. Bugün saat 8’den itibaren kontrol edilebilir.

Bugün yapılabilecek işlemler:

- 14 Mart Cumartesi  Muhtarlık bölgesi askı listeleri açıklandı.

- 14 Mart Cumartesi saat 8’de tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listelerinin, güncelleştirilmek üzere ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarılması ve itirazları başlayacaktır.

- 14 Mart Cumartesi  Türkiye saati ile Yurt Dışı Seçmen Kütüğünün internet ortamında YSK internet sitesinde ilân edilecek  ve itirazların başlayacaktır.

- 14 Mart Cumartesi saat 8’de  bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasını yapabilirsiniz.

- 14 Mart Cumartesi  Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan elektronik ortamdaki muhtarlık bölgesi askı listeleriyle Yurt Dışı Seçmen Kütüğü siyasi partilerin genel merkez yetkililerine teslimi yapılacak ve siyasi partilere SEÇSİS Siyasi Parti Portalı (SİPPORT) üzerinden erişim sağlanacaktır.

- 14 Mart Cumartesi  günü ayrıca,

Hangi seçim çevrelerinde önseçim yapılacağının,

Hangi seçim çevrelerinde aday yoklaması yapacaklarını Yüksek Seçim Kuruluna bildirmelerinin son günüdür.

SEÇMEN BİLGİSİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.