1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. GİB Bin 400 Memur Alımı Mülakat Listeleri 8 Aydır Açıklanamadı! DGUY - GUY 2018
GİB Bin 400 Memur Alımı Mülakat Listeleri 8 Aydır Açıklanamadı! DGUY - GUY 2018

GİB Bin 400 Memur Alımı Mülakat Listeleri 8 Aydır Açıklanamadı! DGUY - GUY 2018

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Gelir İdaresi Başkanlığı GİB 1000 Gelir Uzman Yardımcısı GUY ile 400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı DGUY yazılı sınav sonuçları 8 aydır açıklayamadı.

A+A-

Gelir İdaresi Başkanlığı 400 Devlet Gelir Uzaman Yardımcısı (DGUY) alımı sınavı 4 Ağustos’ta, 1000 Gelir Uzman Yardımcısı (GUY) alımı sınavı da 18 Ağustos 2018 tarihinde yapıldı. 8 Aylık süreçte beklenen mülakat listeleri halen açıklanmadı.

Yazılı sınavın yapılmasının üzerinden 8 aydan fazla süreç geçmesine rağmen GİB personel alımı mülakat listelerini henüz yayımlamadı. Bu kadar uzun bir sürede yazılı sınav sonuçlarının açıklanmaması adayların kafasında soru işareti oluşturmakla beraber mağduriyetleri de artırmaya devam ediyor.

GİB personel alımında 8 aylık sürecin geride kalmasına rağmen açıklanmamasından dolayı adayların şikayetleri giderek artıyor. Normal şartlarda kısa sürede açıklanan yazılı sınav sonuçlarının bu kadar uzaması hem adayları mağdur etmekte hem de kafalarda soru işaretlerine yol açmaktadır!

ADAYLARIN KENDİ KALEMLERİNDEN SERZENİŞİ!

Bizler Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde çalışan Gelir Uzman Yardımcılarıyız. 1400 kişi 2015 yılında kurum bünyesinde çeşitli sınav ve mülakatlardan geçtikten sonra kurum bünyesinde Gelir Uzman Yardımcısı olarak göreve başladık.

3 yıl uzman yardımcılığı süresi ve çeşitli eğitimleri tamamladıktan sonra 20 Ekim 2018 tarihinde Yeterlik Aşamasının ilk aşaması olan yazılı sınavı olduk.

Sonuçların açıklanmasına müteakip sözlü sınavın yapılması gerekiyordu. Yaklaşık 6 aydan beri sözlü mülakatları bekliyoruz. Kurum tarafından hiç bir açıklama ve bilgi verilmemektedir.

Bu süreç bizi maddi ve manevi olarak yormaktadır. Mali olarak da hak kaybımız mevcuttur.   Büyük mağduriyet yaşamaktayız. Sürecin belirsiz olmasından ötürü büyük bir belirsizlik bizi beklemektedir. Yeterlik Sürecinde daha önceki uygulamalarda sınav süreci en fazla 3 ay sürer sınavda başarılı olanlar uzmanlık kadrosuna atanırdı.

Bu süreçte boşuna bekleyerek ilerleyen dönemlerde açılacak görevde yükselme sınavlarında gerekli şartları taşıyamadığımız için sınavlara giremeyecek ve kariyer noktasında büyük mağduriyet yaşayacağız.

GİB 1400 PERSONEL ALIMI YAZILI SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL OLACAK?

Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylar tercih yapılan il kontenjanı dikkate alınarak 2 katı aday sözlü sınava çağrılacak.

GİP PERSONEL ALIMI YAZILI SINAV SONUÇLARININ NEREDEN DUYURULACAK?

Gelir İdaresi Başkanlığı GİB 1000 GUY ve 400 DGUY memur alımı kapsamında yazılı sınavda başarılı olarak sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimlerine, sözlü sınavın yerine ve tarihine ilişkin listeleri GİB tarafından internetten duyurulacak. My Memur olarak sürecin takipçisiyiz ve açıklanınca sizleri bilgilendireceğiz.

GİB PERSONEL ALIMI ASİL VE YEDEK LİSTELER AÇIKLANACAK

Giriş sınavında başarılı olan adayların ad ve soyadları ile aday numaralarının yer aldığı asil ve yedek listeler uygun görülen yerlere asılmak ve Başkanlık resmi internet sitesinde yayımlanmak suretiyle duyurulacaktır. Ayrıca, asil ve yedek listelerde yer alan adaylara sonuç yazı ile bildirilecektir.

SINAV İTİRAZ SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Sınav sonuçlarına, duyurunun yapıldığı günü takip eden tarihten itibaren yedi gün içerisinde dilekçe ile itiraz edilebilir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. İtirazlar, sınav kurulu tarafından incelenecek ve en geç beş iş günü içinde karara bağlanarak sonuç ilgiliye bildirilecektir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler