GİB, Gelir Uzmanlığı Yeterlilik Sınavı Sözlü Sınav Duyurusu! 20 Ekim 2018 Tarihli

20 Ekim 2018 tarihinde yazılı bölümü yapılan Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavının yazılı bölümünde başarılı olarak sözlü bölüme girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri ve sınav giriş yeri açıklandı.

featured

Gelir İdaresi Başkanlığı GİB tarafından 20 Ekim 2018 tarihinde yazılı bölümü yapılan Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavının yazılı bölümünde başarılı olarak sözlü bölüme girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri ve sınav giriş yeri açıklandı. Aşağıdaki bağlantıdan sözlü sınav katılacak bin 435 aday ve sözlü sınav tarihleri belli oldu.

Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sözlü Sınavı Ankara’da yapılacaktır. Adaylar, Ankara’da “Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezi (OECD Ankara Çok Taraflı Vergi Merkezi) 25 Mart Mahallesi İstiklal Caddesi No:7 Yenimahalle/ANKARA adresinde sınava girecektir.

Sözlü sınava girecek adayların kendileri için belirtilen tarih ve yerde saat 09.00’da hazır bulunmaları gerekmekte olup, kimlik tespitini sağlamak için T.C. kimlik numaralı ve fotoğraflı: Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, kurum kimliği veya kullanım süresi dolmamış pasaport belgesinden herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sözlü sınava girecek adayların kendileri için belirtilen tarih ve yerde saat 09.00’da hazır bulunmaları gerekmektedir.

Gelir Uzmanlığı Yeterlilik Sınavı

Gelir uzmanlığı yeterlik sınavı, Gelir Uzmanlığı Yönetmeliğinin 3. bölümünde yer alan 23. madde uyarınca yapılıyor. Bu yönetmeliğin 24. ve 30. maddeleri arasındaki maddelerle yeterlik sınavının yapılış şekli, kapsamı ve sınavda başarılı olanların uzman olarak atanma süreci ifade ediliyor.

Gelir İdaresi Başkanlığına uzman yardımcısı olarak atanan memurlar, 3 yıl görev yaptıktan yeterlik sınavına katılmaya hak kazanıyor. Mevzuata göre her uzman yardımcısı en fazla iki kez sınavına girebiliyor. İkinci kez yeterlik sınavında başarısız personel memur kadrolarına naklediliyor.

Söz konusu sınava ilişkin duyuruya ulaşmak için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GİB, Gelir Uzmanlığı Yeterlilik Sınavı Sözlü Sınav Duyurusu! 20 Ekim 2018 Tarihli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!