1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. GİB, Gelir Uzmanlığı Yeterlilik Sınavı Sözlü Sınav Duyurusu! 20 Ekim 2018 Tarihli
GİB, Gelir Uzmanlığı Yeterlilik Sınavı Sözlü Sınav Duyurusu! 20 Ekim 2018 Tarihli

GİB, Gelir Uzmanlığı Yeterlilik Sınavı Sözlü Sınav Duyurusu! 20 Ekim 2018 Tarihli

20 Ekim 2018 tarihinde yazılı bölümü yapılan Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavının yazılı bölümünde başarılı olarak sözlü bölüme girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri ve sınav giriş yeri açıklandı.

A+A-

Gelir İdaresi Başkanlığı GİB tarafından 20 Ekim 2018 tarihinde yazılı bölümü yapılan Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavının yazılı bölümünde başarılı olarak sözlü bölüme girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri ve sınav giriş yeri açıklandı. Aşağıdaki bağlantıdan sözlü sınav katılacak bin 435 aday ve sözlü sınav tarihleri belli oldu.

Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sözlü Sınavı Ankara’da yapılacaktır. Adaylar, Ankara'da “Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezi (OECD Ankara Çok Taraflı Vergi Merkezi) 25 Mart Mahallesi İstiklal Caddesi No:7 Yenimahalle/ANKARA adresinde sınava girecektir.

Sözlü sınava girecek adayların kendileri için belirtilen tarih ve yerde saat 09.00'da hazır bulunmaları gerekmekte olup, kimlik tespitini sağlamak için T.C. kimlik numaralı ve fotoğraflı: Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, kurum kimliği veya kullanım süresi dolmamış pasaport belgesinden herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sözlü sınava girecek adayların kendileri için belirtilen tarih ve yerde saat 09.00’da hazır bulunmaları gerekmektedir.

Gelir Uzmanlığı Yeterlilik Sınavı

Gelir uzmanlığı yeterlik sınavı, Gelir Uzmanlığı Yönetmeliğinin 3. bölümünde yer alan 23. madde uyarınca yapılıyor. Bu yönetmeliğin 24. ve 30. maddeleri arasındaki maddelerle yeterlik sınavının yapılış şekli, kapsamı ve sınavda başarılı olanların uzman olarak atanma süreci ifade ediliyor.

Gelir İdaresi Başkanlığına uzman yardımcısı olarak atanan memurlar, 3 yıl görev yaptıktan yeterlik sınavına katılmaya hak kazanıyor. Mevzuata göre her uzman yardımcısı en fazla iki kez sınavına girebiliyor. İkinci kez yeterlik sınavında başarısız personel memur kadrolarına naklediliyor.

Söz konusu sınava ilişkin duyuruya ulaşmak için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler