1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. GİB Kurum İçi Gelir Uzmanlığı Sınavı Yapılmayacak
GİB Kurum İçi Gelir Uzmanlığı Sınavı Yapılmayacak

GİB Kurum İçi Gelir Uzmanlığı Sınavı Yapılmayacak

Gelir İdaresi Başkanlığı gelir uzmanlığı sınavı hakkındaki soru önergesi yanıtlandı. Maliye Bakanı Naci Ağbal imzalı cevaba göre Gelir İdaresi Başkanlığı kurum içi gelir uzmanlığı sınavı yapılmayacak.

A+A-

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) gelir uzmanlığı sınavı hakkında soru önergesi yanıtlandı. Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul'un Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın yanıtlaması istemiyle meclise sunduğu soru önergesine cevap verildi. GİB kurum içi gelir uzmanlığı sınavı açılıp açılmayacağı yönünde bir çalışma yapılmadığı açıklandı.

Ahmet Selim Yurdakul'un verdiği yazılı soru önergesinde, Gelir İdaresi Başkanlığı personelinin kariyerlerini geliştirmelerine yönelik kurum içi gelir uzmanlığı sınavı açılıp açılmayacağı sorulmuştu. Maliye Bakanı Naci Ağbal imzalı yanıt metninde kurum içi gelir uzmanlığı sınavı ile 2006-2012 yılları arasında 15 bin 620 personelin gelir uzmanlığı olarak atandığı belirtildi. Önümüzdeki süreçte tekrar gelir uzmanlığı özel sınavı yapılması yönünde bir çalışma yapılmadığı ifade edildi.

Geçtiğimiz hafta My Memur olarak sizlerden gelen gelir uzmanlığı talebini dile getirmiştik. Gelir İdaresi Başkanlığında görevli memurların kariyer gelişimlerine, motivasyonlarına ve ücret adaletine yönelik ortaya sunulan bu talep milletvekili Yurdakul tarafından da mecliste yazılı soru önergesi olarak gündeme getirildi. Ancak verilen cevaptan görüleceği üzere Maliye Bakanlığının bu yönde bir adım atması mümkün görünmemektedir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler