GİB Memurları 2018 Yılı Kurum İçi Gelir Uzmanlığı Sınavı Talebi

Maliye Bakanlığında 2018 yılı içerisinde Gelir İdaresi Başkanlığı personeli için kurum içi gelir uzmanlığı sınavı yapılacak mı? GİB personeli 6 yıldır açılmayan gelir uzmanlığı sınavını bekliyor.

42259
Daha Fazla Göster

Yıllarca maliye personeli kurum içi gelir uzmanlık sınavın açılması için büyük mücadeleler verdiler. Tüm haksızlıklara rağmen bıkmadan usanmadan 2012 yılından itibaren açılmayan kurum içi gelir uzmanlık sınav mücadelesi vermekteler.

Her yıl maaş zamlarında sürekli olarak maaş farkı artmakta buda çalışanlar arasında huzur ve motivasyonu olumsuz yönde etkilemekte olup biran önce haksızlığın giderilmesini istemekteler.

Oysa ki Anayasa’da eşit eşi eşit maaş verilmesi ilkesi benimsenmiştir. Aynı masada aynı işi yaptıkları hiçbir sorumlulukları dahi farklı olmayan çalışanların bu mağduriyetleri giderilmesi gerekmektedir.

Bundan önce Maliye Bakanlığı Vergi Denetmenlerine, Gelirler Kontrolörüne ve Hesap Uzmanlarına sınavsız bir defaya mahsus olmak üzere Maliye Müfettiş unvanlarını verdiler.

Maliye Bakanlığı bünyesinde çalışan ve dört yıllık yüksek okulu bitirenlere de pekala bu gelir uzmanlık kadrosunu da sınavsız bir yasayla verilebilir. Böylelikle yıllardır haksızlığa uğrayan çalışanlarını da moral ve motivasyonunu yüksek tutmuş haksızlık son bulmuş olur. GİB personeli Suat FİDAN.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GİB Memurları 2018 Yılı Kurum İçi Gelir Uzmanlığı Sınavı Talebi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 sene önce

  DAHA NASIL SORUNLARIMIZI İSTEKLERİMİZİ DİLE GETİRMEMİZİ BEKLİYORSUNUZ YETMEZMİ BU YAZI

 2. 3 sene önce

  Sayın bakan Naci agbal verilen söz , nasıl yerine getirilir bir kez daha gösterdi..maliye çalışanları size minnettar.

 3. 3 sene önce

  ARTIK GİB ÇALIŞANLARI ARASINDAKİ ADALETSİZLİK GİDERİLİR İNŞALLAH.

 4. 3 sene önce

  BENİM EŞİM MALİYEDE MEMUR VE 6 YILDIR ŞU AÇILMAYAN SINAV VARYA GELİR UZMANLIĞI SINAVI 6 YILDIR EVİN REİSİ KAFAYI YİYECEK AÇIN ŞU SINAVIDA EVİN REİSİDE KURTULSUN SAYIN BAKANIM SİZDE KURTULUN BENDE KURTULAYIM

 5. 3 sene önce

  Bunca yıldır umutla bekleyen mesai arkadaşlarımızın sınavdır bir şekilde hakettikleri kadroya alınmasını hepimiz gönülden destekliyoruz.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!