1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. GİB Personeli 2018 Yılı Kurum İçi Gelir Uzmanlığı Sınavı Talebi
GİB Personeli 2018 Yılı Kurum İçi Gelir Uzmanlığı Sınavı Talebi

GİB Personeli 2018 Yılı Kurum İçi Gelir Uzmanlığı Sınavı Talebi

Maliye Bakanlığı, 2018 yılında Gelir İdaresi Başkanlığı personeline yönelik olarak kurum içi gelir uzmanlığı sınavı yapacak mı? Gelir idaresi başkanlığı en son Şubat 2012 yılında sınav açtı. 6 yıldır bekleyişin sona ermesi isteniyor!

A+A-

Maliye Bakanlığı, 2018 yılında Gelir İdaresi Başkanlığı personeli için en son 2012 yılında yapılan gelir uzmanlığı sınavının 2018’de de yapılması isteniyor. Gelir idaresi başkanlığı bünyesinde çalışan yaklaşık 4 bin 500 – 5 bin kişi 6 yıldır bu sınavın açılmasını beklemektedir.

Vergi dairelerine ihdas edilen gelir uzmanı ve gelir uzman yardımcılığı kadrolarına atamalar yapıldığı belirtildi. Ancak vergi dairelerinde bu kadrolardaki personel için farklı bir görev ve iş tanımı yapılmadı. Vergi dairelerindeki bu personeller değişik unvanlar altında görev yapan diğer personellerden özlük hakları açısından daha iyi konumda bulunuyor.

Gelir uzmanlığı ile aynı hizmet ve tahsile sahip olmamıza rağmen aynı işi yapmaktalar. Bu durum tüm personeller açısından hoşnutsuzluk ve motivasyon kaybına sebep olmakta. Gelir idaresi bünyesinde aynı işi yapan çalışanlar masalarının dahi yan yana olduğunu belirtiyor. Gelir uzmanları ile aralarında her geçen gün maaş farkı oluşmakta (1.300 TL). Bu da çalışma barışının bozulmasına sebep olmaktadır.

Gelir idaresi başkanlığı en son Şubat 2012 yılında sınav açtı. Gelir idaresi başkanlığı bünyesinde çalışan yaklaşık 4 bin 500 – 5 bin kişi 6 yıldır bu sınavın açılmasını beklemektedir. Bu sınav hakkını elde edebilmek için çocukları ile birlikte okullarını bitirdiklerini belirtmekteler.

2018 yılı itibarıyla, şimdi sınav tarihinin açıklanmasını bekleniyor. Bu mücadelenin göz arda edilmemesi istendi. Yasal düzenlemenin bir an önce yapılması talep ediliyor. Ayrıca kurum içi gelir uzmanlık sınavın kalıcı hale getirilmesi ve personeller arasındaki eşitsizliğin giderilmesi açısından çok elzem olduğu açıklaması yapıldı. GİB Personeli Suat Fidan.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
28 Yorum