1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Atama Bekleyenleri Ne Zaman Duyacak?
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Atama Bekleyenleri Ne Zaman Duyacak?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Atama Bekleyenleri Ne Zaman Duyacak?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Atama Bekleyenleri Ne Zaman Duyacak?

A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından atama bekleyen toplam sayıları 70 bini aşkın Ziraat Mühendisleri, Gıda Mühendisleri, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri, Veteriner Hekimler ve Teknikerleri sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyorlar.(#GTHB20BİN)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından atama bekleyen Ziraat Mühendisleri, Gıda Mühendisleri, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri, Veteriner Hekimler ve Teknikerler attıkları Milyonlarca tweet ve yüz binlerce Retweet ile seslerini siyasi bir çok kişiye ilettiler. Kurdukları Temsilciler Heyeti ile Cumhuriyet Halk Partisi ve Ana Muhalefet Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı ve Muhalefet Partisi lideri Devlet Bahçeli ile görüşme sağladılar.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı'na verilen soru önergesine cevap olarak 20.265 boş kadro olduğunun açıklanmasına rağmen atamaların yapılmadığını, kendilerine özel sektör kapısının gösterildiğini her fırsatta dile getirdiler. Üreticilerin nitelikli personellerle buluşturulamadığını , kamuda çalışan Gıda Mühendisleri yetersizliğinden gıda denetimlerinde aksaklık yaşandığını ve halkımızın güvenli gıda tüketimi konusunda endişe yaşadığını aktararak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkililerinden randevular istediler fakat karşılık bulamadılar.

MyMemur.Com olarak 12 Eylül 2014 tarihinde "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Seslerini Duysun İstiyorlar" başlıklı haberimizle konuyu gündeme taşımıştık.Temennimiz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker'in bu çığlıkları duyarak en kısa zamanda Bakanlıkta İlgili Kadroları açmasıdır. Unutmayalım ki Tarım ve Hayvancılık bir ülkenin ekonomisinin temel taşıdır.

İLGİLİ HABERLER

Dolu Boş Kararnamede En Çok Dikkat Çeken Değişiklik

Mehdi Eker: 11.307 Ziraat Mühendisi Aldık

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.