1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Göç İdaresi 335 Sözleşmeli Memur Alımı Yapacak
Göç İdaresi 335 Sözleşmeli Memur Alımı Yapacak

Göç İdaresi 335 Sözleşmeli Memur Alımı Yapacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü sözleşmeli 335 4/B personel alımı yapıyor. Büro personeli, kameraman ve sosyal çalışması 335 kamu personeli alımı başvuruları ve şartları için tıklayınız

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde çalıştırılmak üzere sözleşmeli (4/B) personel alımı ilan DPB tarafından yayımlandı. Lisans ve önlisans mezunu personel alımı detaylarına dair ilan metnine aşağıdaki bağlantıdan ayrıca ulaşabilirsiniz.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere aşağıdaki 79 adet Büro Personeli, ve 1 adet Kameraman pozisyonları için toplam 80 adet, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 239 adet Büro Personeli ve 16 adet Sosyal Çalışmacı pozisyonları için toplam 255 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Göç İdaresi sözleşmeli memur alımı şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar) başvuru yapabilir.

Kamu personeli alımı KPSS şartı; 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan, lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla KPSS puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 4 (dört) katı adayın içerisinde bulunmak gerekiyor.

Personel alımı mezuniyet şartları şu şekildedir; Lisans mezunu 60 büro personeli alımı için fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak gerekiyor.

Önlisans mezunu 19 büro personeli alımı için büro hizmetleri ve yönetici asistanlığı, büro yönetimi, büro yönetimi ve sekreterlik, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı,  girişimcilik ve proje yönetim asistanlığı, halkla ilişkiler,  halkla ilişkiler ve tanıtım, iletişim ve halkla ilişkiler, insan kaynakları, insan kaynakları yönetimi, personel yönetimi ve sekreterlik bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor.

Önlisans mezunu 1 kameraman alımı için radyo, televizyon, sinema veya fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor.

Sosyal çalışmacı alımı için fakülte veya 4 yıllık yüksekokulların sosyal hizmet, sosyal hizmetler bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Göç idaresi sözleşmeli memur alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler