1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 34 Adet Kadrolu Memur Alımı Yapacak
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 34 Adet Kadrolu Memur Alımı Yapacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 34 Adet Kadrolu Memur Alımı Yapacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından iki farklı memur alımı ilanı yayımlandı. 20 adet il göç uzman yardımcısı ve 14 adet göç uzman yardımcısı alımı yapılacak. Göç İdaresi memur alımı başvuruları ve şartları için tıklayınız.

A+A-

İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında boş bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 8 inci ve 9 uncu derecelerden toplam (20) adet İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna ve Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 8 inci dereceden toplam (14) adet Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna toplam 34 kamu personeli kadrolu memur alımı yapılacak.

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. Yazılı sınav başvurularının alınması ve yazılı sınav, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine yaptırılacaktır. Sözlü sınav ise Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

Memur alımı genel başvuru şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak gerekmektedir.

Memur alımı mezuniyet şartı; En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, ilanda belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olması isteniyor.

Memur alımı KPSS şartı; Başvuru tarihinin son günü itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak İl Göç Uzman Yardımcısı ve Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek gerekiyor.

Ayrıca memur alımı yaş şartı olarak da 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış (1 Ocak 1983 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak gerekmektedir.

İl Göç Uzman Yardımcısı alımı başvuru tarihleri; 24 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 09.00’da başlayıp 2 Şubat 2018 Cuma günü saat 23.59’da sona erecektir.

Göç Uzman Yardımcısı alımı başvuru tarihleri; 7 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 09.00’da başlayıp 16 Şubat 2018 Cuma günü saat 23.59’da sona erecektir.

İl Göç Uzman Yardımcısı ilan metni için TIKLAYINIZ. Göç Uzman Yardımcısı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler