1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Kadrolu 45 Memur Alımı Yapacak
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Kadrolu 45 Memur Alımı Yapacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Kadrolu 45 Memur Alımı Yapacak

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından 45 il göç uzman yardımcısı alımı ilanı yayımlandı. İl göç uzman yardımcılığı sınav ilanı başvuru şartları ve detaylar için tıklayınız.

A+A-

T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü il göç uzman yardımcılığı giriş sınavı duyurusu DPB’de yayımlandı. İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında boş bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 8 inci ve 9 uncu derecelerden toplam (45) adet İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna giriş sınavı ile İl Göç Uzman Yardımcısı alımı için ilan yayımlandı. Personel alımı başvuruları 18 Ekim 2019 Cuma günü saat 09.00’da başlayıp 28 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 17.00’de sona erecektir.

GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

En az 4 yıllık eğitim veren ilanda belirtilen fakültelerden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

Başvuru tarihinin son günü itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak İl Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar),

01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış (01.01.1984 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak gerekiyor.

GEREKLİ BELGELER

Giriş sınavında başarılı olarak sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar aşağıdaki belgeleri sözlü sınavdan önce Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne teslim ederler.

Yükseköğrenim mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği,

Üç adet vesikalık fotoğraf,

KPSS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı,

T.C. kimlik numarası beyanı,

Özgeçmiş,

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (2 adet).

MEMUR ALIMI MEZUNİYET BÖLÜMLERİ

Genel Müdürlüğümüz İl Göç Uzman Yardımcısı alınacak fakülteler, kadro adedi, yazılı sınava çağırılacak aday sayısı şu şekildedir:

45 memur alımı için mezuniyet bölümleri: Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak gerekiyor. Toplam 900 aday sözlü sınava çağrılacak.

Göç İdaresi Memur Alımı İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler