1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti
Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yapılan değişiklik 22 Kasım 2014 Tarihli Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 5 inci maddesinde yani görevde yükselme ve unvan değişikliğine tabi kadroların içerisinden Koruma ve güvenlik şefi ile Ayniyat saymanı kadrosu çıkarıldı. Uzmanı kelimesi Uzman olarak değiştirildi ve Hemşireden sonra sağlık teknikeri eklemesi yapıldı.

Görevde yükselme suretiyle atanacaklarda aranacak genel şartlara “b) Görevde yükselme sınavına tabi olarak atanacaklarda, ilan edilen kadro için bu şartı sağlayan personel bulunmaması hariç, daha alt düzeydeki kadroların birinde olmak üzere kurumda en az altı ay çalışmış olmak,” eklendi.

Yine Yapılan değişiklikler ile görevde yükselme sınavında 70 puan alan başarılı sayılırken Sözlü sınava alınacak personel için yazılı sınav başarı puanı en az altmış olarak uygulanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yönetmeliğinde yapılan değişiklik için aşağıda bulunan linkte tamamına erişebilirsiniz.

Yönetmelik Değişikliği İçin TIKLAYINIZ

22 Kasım 2014 Resmi Gazete

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.