1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Yayınlandı
Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Yayınlandı

Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Yayınlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan Gençlik Ve Spor Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği 29 Kasım 2014

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan Gençlik Ve Spor Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği 29 Kasım 2014 tarihli resmi gazetede yayımlandı ve yürürlüğe girdi.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğine aşağıda bulunan linklerden erişebileceksiniz. Peki Yönetmelik Bakanlık personelleri adına neleri getirmiş oldu? Yönetmelikle birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı personeli görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esasları belirlenmiş oldu.

Yönetim hizmetleri grubunda; Şube Müdürü, Şef, Araştırma ve planlama hizmetleri grubunda; Sivil Savunma Uzmanı, Bilgi işlem hizmetleri grubu; Çözümleyici, İdari hizmetleri grubunda; Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Memur, Sekreter, Şoför, Destek hizmetleri grubunda; Hizmetli Görevde yükselmeye tabi kadrolar olarak belirlenirken, Unvan değişikliğine tabi kadrolar ise; Avukat, Hemşire, Grafiker, İstatistikçi, Kütüphaneci, Mimar, Mütercim, Mühendis, Öğretmen, Psikolog, Programcı, Sosyal Çalışmacı, Sosyolog, Tekniker, Teknisyen olarak belirlendi.

Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Gençlik Ve Spor Bakanlığında görev yapan personel görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle asaleten atanacaklar. Atanacak olan personelin En az altı ay Bakanlıkta çalışmış olması ve Görevde yükselme sınavında başarılı olması gerekiyor.

ŞUBE MÜDÜRÜ SİVİL SAVUNMA UZMANI VE UZMAN OLABİLMEK İÇİN ŞARTLAR

Şube Müdürü kadrolarına atanabilmek için aranan şartların arasında En az dört yıllık yükseköğrenim mezunu olma ve Yardımcı hizmetler sınıfı dışındaki kadrolarda çalışmış olmak gerekiyor.

ŞEF OLABİLMEK İÇİN ŞARTLAR

Şef kadrolarına atanabilmek için en az iki yıllık yükseköğrenim mezunu olmak ve Yardımcı hizmetler sınıfı dışındaki kadrolarda çalışmış olmak gerekiyor.

ÇÖZÜMLEYİCİ OLABİLMEK İÇİN ŞARTLAR

Çözümleyici kadrolarına atanabilmek için en az dört yıllık yükseköğrenim mezunu olma, Yardımcı hizmetler sınıfı dışındaki kadrolarda çalışma, En az iki programlama dili bildiğini belgelemek gerekiyor.

BİLGİSAYAR İŞLETMENİ, VHKİ,MEMUR,SEKRETER VE ŞOFÖR OLABİLMEK İÇİN ŞARTLAR Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Memur, Sekreter ve Şoför kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak, Yardımcı hizmetler sınıfında yer alan kadrolarda çalışmış olmak, Bilgisayar İşletmeni ile Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni kadrolarına atanabilmek için; Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da Milli Eğitim Bakanlığınca izin verilen kurslardan bilgisayar işletmenliği sertifikası almış olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi aldığını belgelemek, Şoför kadrosuna atanabilmek için; en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekecek.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği için TIKLAYINIZ

29 Kasım 2014 Tarihli ve 29190 Sayılı Resmi Gazete 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.