1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Görevden Alınan Müdürden Emsal Olacak Bir Mahkeme Kararı Daha
Görevden Alınan Müdürden Emsal Olacak Bir Mahkeme Kararı Daha

Görevden Alınan Müdürden Emsal Olacak Bir Mahkeme Kararı Daha

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Haydarpaşa Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Olarak Çalışmakta İken Başka Bir Okula Atanan Ve Bu Ataması Yargı Kararıyla İptal Edilen Davacının Eyüp Alibeyköy Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesine Müdür Olarak Atanmasına İl

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü olarak çalışmakta iken başka bir okula atanan ve bu ataması yargı kararıyla iptal edilen davacının Eyüp Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Müdür olarak atanmasına ilişkin işlemin iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle açılan dava sonuçlandı.

Davacı müdürün lehine sonuçlanan dava da karşı oya rağmen oy çokluğuyla kabul edildi.  Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürüyken başka bir okula atanan ve bu ataması yargı kararıyla iptal edilen davacının Eyüp Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Müdür olarak atanmasına ilişkin işlemin iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle açılan dava, davacının lehine sonuçlandı.

Karşı oy:

İdari işlemin uygulanması halinde telafisi güç ve imkansız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte gerçekleşmesi durumunda, gerekçe göstererek yürütmenin durdurulmasına karar verebilecekleri hükmüne bağlanmıştır.

Dosyanın incelenmesinden, öngörülen şartların gerçekleşmediği anlaşıldığından yürütmenin durdurulması isteminin reddine karar verilmesi gerekirken aksi yönde verilen çoğunluk kararına katılmadığı belirtildi.

MAHKEME KARARI İÇİN TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler