1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Görevden Alınan Okul Müdürleri İçin Mahkeme Kararları Uygulanacak
Görevden Alınan Okul Müdürleri İçin Mahkeme Kararları Uygulanacak

Görevden Alınan Okul Müdürleri İçin Mahkeme Kararları Uygulanacak

Milli Eğitim Bakanlığı görevden alınan okul müdürlerinin mahkeme sonuçlarının nasıl uygulanacağı hakkında yazı yayınladı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığının görevine son verdiği , diğer bir ifade ile görev süresini uzatmadığı okul ve kurum yöneticilerinin açtıkları dava ve geri sonuçları ile ilgili 12.12.2014 tarihinde tüm İl Valiliklerine önemli bir yazı gönderdi.

Açıklamada,2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 28.Maddesine göre mahkeme kararlarının icaplarına göre, idarenin gecikmeksizin işlem tesis etmeye ve eylemde bulunmaya mecbur olduğu  ve bu sürenin hiçbir şekilde kararın idareye tebliğinden 30 günü geçemeyeceği;52.maddenin birinci fıkrasında ise,temyiz veya itiraz yoluna başvurulmuş olmasına hakim,mahkeme veya Danıştay kararının  yürütülmesini durdurmayacağı hüküm altına alınmştır.

Bu çerçevede;
1-Yargı kararlarının süresi içinde uygulanmasının,
2-Değerlendirme işleminin Bakanlığımızın sisteminden bağımsız olarak,İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin koordinesinde eğitim kurumunun bağlı olduğu İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından ilin imkanları ölçüsünde yapılmasının,
3-Değerlendirme işleminin,ilgili yönetmelikte öngörülen değerlendiriciler tarafından ve önceki uygulamada olduğu gibi birbirlerinden bağımsız olarak yapılmasının sağlanmasının,
4-Bağımsız olarak yapılan değerlendirmelerin,eğitim kurumunun bağlı olduğu  ilçe milli eğitim müdürlüklerince aynı kişiler bakımından  tek bir formda birleştirilerek toplam puan değerinin tesbit edilmesinin,
5- Kesinleşen toplam puan değerinin ilçe milli eğitim müdürlüklerince  il milli eğitim müdürlüklerine  bildirilmesinin ; ayrıca,Bakanlığımızın ilgili sisteminde açılacak sisteme işlenmesinin,uygun olacağı değerlendirilmektedir.

MEB'in açıklaması için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.