1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Göreve Yeni Başlayan Öğretmen Ne Kadar Maaş Alacak ?
Göreve Yeni Başlayan Öğretmen Ne Kadar Maaş Alacak ?

Göreve Yeni Başlayan Öğretmen Ne Kadar Maaş Alacak ?

Kadro derecesi 9/1' olarak göreve başlayacak olan çiçeği burnunda öğretmen adaylarının alacağı maaş yaklaşık 2,148 lira civarında olacaktır.

A+A-

Kadro derecesi 9/1' olarak göreve başlayacak olan çiçeği burnunda bekar öğretmen adaylarının alacağı maaş yaklaşık 2,148 lira civarında olacaktır.

**Şimdi ki aylık maaşlar için, 2013 yılı ikinci 6 ayına ait geçerli katsayılar kullanılmıştır.

**2014 yılına yönelik aylık maaşlar için, 2013 yılında halen geçerliliğini koruyan katsayılar kullanılmış ve taban aylık brüt tutarına 175 TL eklenmiştir. Eğitim öğretim tazminatındaki artışlar göz ardı edilmemiştir.

**Ek ders ücretleri dikkate alınmamıştır.

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi açısından, “bekar ve çocuksuz” personele göre değerlendirilmiştir.

**“Sendika aidatı” ve “toplu sözleşme ikramiyesi”ödemesi ihmal edilmiştir.

**”Gelir Vergisi” oranı %15 kabul edilmiştir. **5 yıl ve daha az hizmeti olan memurların 01.10.2008 tarihinin ardından göreve başladıkları varsayılarak sosyal güvenlik kesintileri buna göre hesap edilmiştir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.