1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Görevi Sona Eren Okul Müdürüne Mahkemenin Kararı
Görevi Sona Eren Okul Müdürüne Mahkemenin Kararı

Görevi Sona Eren Okul Müdürüne Mahkemenin Kararı

Okul müdürlüğü sonra eren idarecinin işlemin iptali için açtığı davada mahkeme kararını verdi.

A+A-

652 Sayılı KHK'nın geçici 10.maddesinin 8.fıkrasına  uyarınca 2013-2014 ders yılının bitimi itibariyle başka bir işleme gerek kalmaksızın yöneticilik görevi sona eren okul müdürünün  bu konuda açmış olduğu davada Mahkeme ,Yöneticilik görevinden  alınması sonucu doğurduğu işlemin iptal istemiyle açılan davanın incelenmeksizin reddine karar verdi.

Görevi Sona Eren Müdürün Yürütmeyi Durdurma Kararı Red Edildi

652 sayılı KHK'nın Geçicİ 10. maddesinin 8. fıkrası uyarınca 2013-2014 ders yılının bitimi itibarıyla başka bir ipleme gerek kalmaksızın yöneticilik görevi sonu ermiş sayılmış 652 sayılı KHK'da atama yapma konusunda yönetime herhangi bir değerlendirme yapma ya da başka yönde işlem kurma olanağı tanınmamıştır. Bu nedenle, kanun niteliğini taşıyan hukuki bir düzenleme ile yöneticilik görevi sona ermiş sayılan davacı hakkında, davalı yönetimce kurulmuş yönetsel davaya konu olabilecek bir işlemin varlığından söz edilmesine olanak bulunmamaktadır. Bu nedenle, davacının yöneticilik görevinden alınmasına dair kurulmuş bir yönetsel işlem var olmadığı halde, yöneticilik görevinden alınması sonucunu doğurduğu öne sürülen işlemin iptali istemiyle açılan bu davanın, incelenmeksizin reddi gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.