1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. GSB 2020 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Uygulama Kılavuzu Yayımlandı
GSB 2020 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Uygulama Kılavuzu Yayımlandı

GSB 2020 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Uygulama Kılavuzu Yayımlandı

5 Nisan 2020’de uygulanacak olan T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı 2020 yılı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı uygulama kılavuzu duyurusu yayımlandı. Detaylar ve kılavuz tam metni My Memur haberde.

A+A-

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı uygulama kılavuzu yayımlandı. 5 Nisan 2020 tarihinde Ankara Üniversitesi tarafından uygulanacak olan GSB görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı uygulama kılavuzuna dair tüm detayları My Memur haber olarak hazırladık.

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/A maddesi kapsamında görev yapan personele yönelik olarak açılan “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı”nın Yazılı Sınav Uygulama Kılavuzu Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezinin internet sitesinde yayımlanmıştır açıklaması sonrası başvurulara dair detayları hazırladık. Adaylar; Yazılı Sınav Uygulama Kılavuzuna aşağıdaki internet adresinden direkt ulaşabilirler.

Ön Başvuru: T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı.

Sınav Kaydı Başvurusu: Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) 11 Mart 2020 - 18 Mart 2020 arasında olacak. Başvurular 11 Mart 2020 tarihinde saat 09.00’da başlayıp, 18 Mart 2020 tarihinde saat 17.00’de sona erecektir.

Sınav tarihi ve saati: 05 Nisan 2020 pazar saat: 14.30

Sınav ücreti: 135,00 ₺ (yüzotuzbeş türk lirası)

Sınav süresi:70 Dakika.

Soru sayısı ve alanlar: 5 Seçenekli - 50 Soru.

GÖREVDE YÜKSELME KADROLARI

Yurt Müdürü, Sportif Eğitim Uzmanı, Şube Müdürü, Muhasebeci, Gençlik Merkezi Müdürü, Çözümleyici, Sporcu/Spor Eğitim Merkezi Müdürü, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Yurt Müdür Yardımcısı, Yurt Yönetim Memuru, Şef kadroları yer almaktadır.

UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ KADROLARI

Avukat, Mühendis, Antrenör, Sosyal Çalışmacı, İstatistikçi, Programcı, Tekniker, Teknisyen kadroları yer almaktadır.

SINAV BAŞARI NOTU VE DEĞERLENDİRME NASIL OLACAK?

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak Görevde Yükselme Yazılı Sınavında 60 (altmış) ve üzerinde, Unvan Değişikliği Yazılı Sınavında 60 (altmış) ve üzerinde puan alan adaylar yazılı sınavda başarılı sayılacak ve sınav puanı hesaplamasında [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.

Yanlış cevap/cevapların doğru cevaplara bir etkisi olmayacaktır. Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, cevap anahtarı hatalı ilan edilen soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Sınavda sehven yapılan bilimsel hatalar vb. nedenlerle iptal edilen soru/sorular olması durumunda bu soru/sorular tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilecektir.

Kılavuz için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler