GSB 3 Bin 200 Personel Alımı Sınavı Nasıl Yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Spor Genel Müdürlüğü sözleşmeli 3 bin 200 Spor Uzmanı ve Antrenör Alımına KPSS 50 puanlar başvuru yapılacak. GSB 3 bin 200 personel alımı sözlü sınavına dair detaylar nelerdir?

42612
Daha Fazla Göster

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından KPSSP3 puan türünden 50 almak yeterli olacak. Ön başvuru şartı olan KPSS 50’yi geçen adaylar başvuru yapabilecek.

GSB, Spor Genel Müdürlüğüne alınacak 3 bin 200 personelin branşlara dağılımı şu şekildedir;  Bin 800 Antrenör ve bin 400 Spor Uzmanı alımları yapılacak. Bin 50 Spor Eğitim Uzmanı, 98 Spor Psikoloğu, 111 Spor Fizyoterapisti, 52 Spor Beslenmecisi, 42’si Kadın ve 47’si Erkek, 89 Spor Masörü alımları için KPSS puan üstünlüğüne göre ön başvuru şartı ile sözlü sınav usulüne göre toplam 3 bin 200 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

GSB 3200 personel alımı sözlü sınavı; sınav komisyonu üyelerinin her biri tarafından; spor kültürü ve spor mevzuatı, genel kültür, muhakeme gücü ve ifade yeteneği ile temsil kabiliyeti yönünden her biri 25 tam puan olan 4 kategori üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir.

Komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir. Giriş sınavında başarılı sayılmak için, adayların 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması şarttır.

Sözlü sınav başarı puanını belirleyecek! Başarı sırasının belirlenmesinde, sözlü sınav puanı esas alınacaktır. Sözlü sınavda başarılı olan aday sayısı; ilan edilen pozisyon sayısından fazla ise puanı en yüksek adaydan itibaren sıralama yapılarak ilan edilen pozisyon sayısı kadar aday giriş sınavını kazanmış kabul edilecektir. Sınavda başarılı olan aday sayısı ilan edilen pozisyon sayısından daha az ise sadece başarılı olanlar sınavı kazanmış kabul edilecektir.

GSB personel alımı asıl ve yedek aday tespiti! Başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilan edilen sözleşmeli pozisyon sayısı kadar asıl ve bir o kadar da yedek aday tespit edilecektir. Asıl ve yedek listelerde sıralama yapılırken, adayların puanının eşit olması halinde, KPSS puanı daha yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır.

Spor Eğitim Uzmanı ile Spor Masörü asıl ve yedek listelerinin belirlenmesinde adayların sözlü sınav puanının eşit olması halinde; Spor Eğitim Uzmanı için yurt içinde veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim programlarını tamamlamış olana, Spor Masörü içinse beden eğitimi ve spor öğrenimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olana, eşitliğin yine bozulmaması halinde ise KPSS puanı daha yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır. Personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GSB 3 Bin 200 Personel Alımı Sınavı Nasıl Yapılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!