1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. GSB 3 Bin 243 Kamu Personeli İşçi Alımı Sonuçları Açıklandı
GSB 3 Bin 243 Kamu Personeli İşçi Alımı Sonuçları Açıklandı

GSB 3 Bin 243 Kamu Personeli İşçi Alımı Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı için Türkiye İş Kurumu İŞKUR bünyesinde 3 bin 243 kamu personeli işçi alımı için sonuçlar açıklandı. GSB işçi personel alımı sonucu atamaya esas belgeler yayımlandı.

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB tarafından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 3 bin 243 sürekli işçi alımı sözlü sınav sonuç duyurusu yayımlandı. GSB işçi alımları sonuçları belli oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı il müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 06-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında 81 il müdürlüğümüzde yapılan sürekli işçi alımı sözlü sınav sonuçları açıklandı.

GSB İŞÇİ ALIMI ASIL ADAYLARI İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ

Asıl olarak sınavı kazanan adaylar, 19 Ağustos - 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında daha önce müracaat etmiş oldukları il müdürlüklerine aşağıda yer alan belgelerle şahsen müracaat edeceklerdir.

Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak fiilen askerlik görevinde bulunanlar, hastalık, doğum vb. mücbir sebeplerden dolayı belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar (durumlarını belirten askerlik belgesi, doğum raporu, hastalık raporu vb. belgeleri ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir.

Belgeleri teslim alınan adayların, Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırmasının sonuçlanmasını müteakip yazılı tebligat yapılmak suretiyle göreve başlamaları sağlanacaktır.

Ataması yapıldığı halde göreve başlamayanların, deneme süresi içinde işten ayrılanların, belirtilen süre içerisinde belge teslim etmeyenlerin/feragat edenlerin veya başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilenlerin yerine, mezkûr Yönetmelik hükümlerine istinaden yedek listeden atama yapılabilecektir.

GSB İŞÇİ ALIMI İTİRAZ SÜRECİ

Adaylar tarafından sınav sonuçlarına ilişkin olarak, sonuçların açıklanmasından itibaren 7 (yedi) iş günü içinde Sınav Kuruluna itiraz yapılabileceklerdir. İtirazlar 27 Temmuz 2019’a kadar yapılacaktır. Yapılan itirazlar, 10 (on) iş günü içinde Sınav Kurulunca karara bağlanarak adaya bildirilecektir. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler ile faks ve e-mail yoluyla yapılan veya süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. İtiraz dilekçelerinde postadan kaynaklanan gecikmelerden adayın kendisi sorumludur.

GSB İŞÇİ ALIMI SONUCU İSTENECEK BELGELER

Beyan Formu,

Güvenlik Soruşturması Formu (2 nüsha, daktilo ya da bilgisayar ile doldurulacaktır),

2018 KPSS Sonuç Belgesi (Gençlik Lideri, Muhasebeci, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri Meslek kolları için ÖSYM sisteminden alınmış evrak doğrulama kodlu),

Diploma veya öğrenimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesi (Aslını müracaatı esnasında beyan etmek kaydıyla sureti veya noter onaylı sureti),

Altı adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş),

Erkek adaylar için askerlik durum belgesi  (e-Devlet sisteminden alınmış),

Varsa Yüksek Lisans veya Doktora Belgesi,

Hizmet tanımlarında öngörülen nitelikleri gösteren diğer belgeler istenmektedir.

Sonuç duyurusu için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler