GSB, 3 Bin 956 Kadroya Personel Alımını Sadece Sözlü Sınavla Alacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Spor Genel Müdürlüğüne 3 farklı ilanla toplamda 4 bin 420 sözleşmeli personel alımı yapacak. Fakat sadece 464 kadroya alımları KPSS’ye göre yapacak! KPSS, sözlü sınava feda ediliyor!

42631
Daha Fazla Göster

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Kredi ve Yurtlar Kurumuna 756 sözleşmeli yurt yönetim personeli alımı, Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK merkez ve taşra teşkilatına da 464 personel alımı yapılacak. Ayrıca Spor Genel Müdürlüğü için de 3 bin 200 spor uzmanı ve antrenör alımı yapılacak.

GSB’ye toplamda 4420 personel alımı yapılıyor yapılıyor olmasına da, personel alımlarının neredeyse % 90’ı sözlü sınavla yapılıyor! Adaylar sadece 464 personel alımının KPSS üstünlüğüne göre yapılacak, geriye kalan 3 bin 956 personel alımının sadece sözlü sınavla yapılacak olmasına tepkili.

Madem KPSS sadece başvuruda işe yarayacak kaldırılsın! Milyonlarca KPSS adayı kamu kurum ve kuruluşuna yapılan alımlarda KPSS’nin sadece ön başvuruda kullanılmasından dolayı tepkili. Öte yandan bazı kurumlar kendi içerisinde yazılı sınav yapmakta. KPSS neden sözlü sınav başta olmak üzere diğer sınav türlerine feda ediliyor?

Aslında KPSS değil adayların emekleri, talepleri feda ediliyor. PTT 5000 personel alımında KPSS şartı bile aranmıyor. Sözlü sınav olmaması güzel olmamakla beraber, ek olarak bir de yazılı sınav yapılıyor. PTT personel alımına girecek adaylar zaten yazılı bir sınav olan KPSS’ye girmediler mi?

Maalesef KPSS’nin üstünlüğü diğer sınavlara, özellikle de mülakata feda edildikçe milyonlarca KPSS adayının ne mağduriyeti sona erecek ne de hakları ödenebilecek.

Bu kapsamda KYK ve Spor Genel Müdürlüğü’ne yapılacak personel alımlarında hali hazırda KPSS sınavı mevcutken farklı sınav türlerinin, özellikle de sözlü sınavın yapılmasının önüne geçilmelidir. Umarız yetkililer sözlü sınavla yapılan personel alımlarını KPSS’ye tercih etmekten vazgeçer ve milyonlarca KPSS adayın serzenişi de duyulur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GSB, 3 Bin 956 Kadroya Personel Alımını Sadece Sözlü Sınavla Alacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!