1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. GSB 3200 Personel Alımı Yapacak
GSB 3200 Personel Alımı Yapacak

GSB 3200 Personel Alımı Yapacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Sözleşmeli 3 bin 200 Spor Uzmanı ve Antrenör Alımı yapacak. GSB personel alımı başvuru tarihleri ve şartları belli oldu.

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünün merkez ve/veya taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan KPSS (B) grubu (KPSS P3) puan türünden en az 50 puan almak şartıyla, yapılacak sözleşmeli personel giriş sınavı ile 1800 Antrenör ve 1400 Spor Uzmanı (1050 Spor Eğitim Uzmanı, 98 Spor Psikoloğu, 111 Spor Fizyoterapisti, 52 Spor Beslenmecisi, 42’si Kadın ve 47’si Erkek, 89 Spor Masörü) olmak üzere toplam 3200 sözleşmeli personel alınacaktır.

Sözleşmeli personel giriş sınavı 16 Temmuz 2018 tarihinden itibaren sözlü sınav usulü ile 15 farklı merkezde 16 komisyon tarafından yapılacaktır. Başvurular 18 Mayıs 2018 tarihinden 4 Haziran 2018 tarihi mesai bitimine kadar yapılabilecektir.

Sözleşmeli spor uzmanı ve sözleşmeli antrenör alımı esasları ile sınava başvuru şartları şunlardır; Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Başvuru tarihinin son günü itibariyle 60 yaşından büyük olmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak,

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçları ile şike veya teşvik primi suçlarından mahkum olmamak,

GSP personel alımı askerlik şartı! Erkek adaylarda askerlikle ilişkisi olmadığına dair terhis belgesi, en az bir yıllık tecil belgesi vb. belgeleri ibraz etmiş olmak gerekiyor. (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adayların sınava başvuruları kabul edilmeyecektir.)

7 Ocak 1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliğine veya ilgili federasyon disiplin talimatına göre bir defada altı aydan fazla, değişik suçlardan toplam bir yıldan fazla veya doping suçu nedeniyle ceza almamış olmak gerekiyor. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Bölümlere Göre Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenör Kontenjan Tablosu için TIKLAYINIZ.

Antrenör Spor Branşları Listesi için TIKLAYINIZ.

Antrenör İl ve İlçe Pozisyon Dağılımı için TIKLAYINIZ.

Spor Eğitim Uzmanı İl ve İlçe Pozisyon Dağılımı için TIKLAYINIZ.

Spor Uzmanı (Sağlık Grubu) İl Pozisyon Dağılımı için TIKLAYINIZ.

Spor Eğitim Uzmanı (Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Mezunları) Pozisyon Dağılımı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.