GSB 3200 Sözleşmeli Personel Alımı Mezuniyetlere Göre Kontenjan Dağılımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Spor Genel Müdürlüğü bin 400 spor uzmanı ile bin 800 antrenör alımı için mezun olunan bölümlere göre sözleşmeli spor uzmanı ve antrenör alımı kontenjan tablosu yayımlandı. Mezuniyetler ve kontenjanlar için tıklayınız.

42614
Daha Fazla Göster

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü sözleşmeli spor uzmanı ve sözleşmeli antrenör alımı duyurusu kapsamında 3 bin 200 personel alımı ilanı DPB’de yayımlandı. mezun olunan bölümlere göre sözleşmeli spor uzmanı kontenjan tablosu ile mezun olunan bölümlere göre sözleşmeli antrenör kontenjan tablosuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sözlü sınava çağırılacak aday sayısı (kontenjan sayısının 5 katı) kadar aday çağrılacaktır. Bu kapsamda spor uzmanı alımı için 7000 aday sınava çağrılacak. Antrenör alımı kapsamında da 9 bin aday sınava çağrılacak. Spor uzmanı ve antrenör alımı için toplam 16 bin aday çağrılacak.

GSB, Spor Genel Müdürlüğü 3 bin 200 sözleşmeli spor uzmanı alımı ile antrenör alımı kapsamında mezuniyetlere göre kontenjanlar şu şekildedir:

98 Spor Psikoloğu alımı için Psikoloji alanında yükseköğrenim görmüş olmak şartı aranıyor.

111 Spor Fizyoterapisti alımı için Üniversitelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon yüksek okulundan-bölümünden mezun olmak şartı aranıyor.

52 Spor Beslenmecisi alımı için Üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümü mezunu olmak şartı aranıyor.

42 Spor Masörü (Kadın)  alımı için Yurt içinde veya yurt dışında yüksekokul mezunu olmak şartı aranıyor.

47 Spor Masörü (Erkek)  alımı için Yurt içinde veya yurt dışında yüksekokul mezunu olmak şartı aranıyor.

930 Spor Eğitim Uzmanı alımı için Rekreasyon, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Egzersiz ve Spor Bilimleri, bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

120 Spor Eğitim Uzmanı alımı için Beden Eğitimi Öğretmenliği veya Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Mezunu olmak şartı aranıyor.

1800 Antrenör alımı için Üniversitelerin beden eğitimi ve spor öğretimi veren yükseköğretim kurumlarından veya yurt dışındaki dengi okullardan mezun olmak şartı gerekmektedir. GSB personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GSB 3200 Sözleşmeli Personel Alımı Mezuniyetlere Göre Kontenjan Dağılımı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!