GTB Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı Alım Başvurusu Başladı

Gümrük ve Ticaret Denetmen Yardımcısı ile Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı Başvuruları Bugün Başladı 2014-2015 KPSS 70 Puan Şartı Aranıyor. Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

12836
Daha Fazla Göster

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına Genel İdare Hizmetleri Sınıfının 8 inci dereceli kadrolarında görevlendirilmek üzere 23 Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı kadrosu için yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı giriş sınavı yapılacağı duyurulmuştu.

Bilgisayar Mühendisliği için 15 kadro KPSS P5 puanı ile, Elektrik-Elektronik Mühendisliği için 2 kadro KPSS P5 puanı ile, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği için 2 kadro KPSS P5 puanı ile, Matematik için 2 kadro KPSS P5 puanı ile, İstatistik için 2 kadro KPSS P25 puanı ile toplam 23 kadro için sınav bilgileri şu şekilde olacak;

Sınava katılacak adaylarda aranılan şartlar şunlardır:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak, En az 4 yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin tabloda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi veya yurtdışındaki yükseköğretim bölümlerinden mezun olmak. 05-06 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden, tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak,

Son başvuru tarihinde geçerli olmak kaydıyla Almanca, Fransızca veya İngilizce dillerinin birinden YDS’den en az (C) seviyesinde belgeye veya dil yeterliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1981 tarihinden daha sonra doğanlar başvurabilir.) Erkek adayların askerliğini yapmış, erteletmiş olmak veya askerlikle ilişiği bulunmamak.

Yazılı Sınav Konuları:

Adayın mezun olduğu bölüme ilişkin alan bilgisi (Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Matematik ve İstatistik Bölümü). Yabancı dil (İngilizce, Almanca, Fransızca). Alan bilgisi bölümünün ağırlık puanı %65, Yabancı dil bölümünün ağırlık puanı %35’tir.

Sözlü Sınav Konuları:

Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi, Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, Genel yetenek ve genel kültürü, Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, Yönlerinden değerlendirilerek, ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilir.

Adaylar, Komisyon tarafından (a) bendi için elli (50) puan, (b) ilâ (e) bentlerinde yazılı özelliklerin her biri için onar (10) puan üzerinden değerlendirilir.

Sınav Son Başvuru Tarihi ve Yeri: Sınav başvuruları 11 Ocak 2016 – 20 Ocak 2016 tarihleri arasında aşağıdaki bağlantıdan yapabilirsiniz.

Değerlendirme Nasıl  Yapılacak?

Yazılı sınav notu, yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınavda başarılı sayılabilmek için, her bölümden 60 tam puandan az almamak şartıyla iki bölümün ağırlıklı ortalamasının en az 70 tam puan olması gerekir. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için yüz tam puan üzerinden en az 70 puan almak gerekir. Giriş sınavında başarılı olanların yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması başarı sırasını oluşturur.

Başvuru Yapmak İçin TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GTB Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı Alım Başvurusu Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!