1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Gümrük Bakanlığı 2009/6 Yeni Değerlendirme İşlemlerine Göre Memur Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
Gümrük Bakanlığı 2009/6 Yeni Değerlendirme İşlemlerine Göre Memur Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Gümrük Bakanlığı 2009/6 Yeni Değerlendirme İşlemlerine Göre Memur Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) Personel Dairesi Başkanlığı tarafından 2009/6 yeniden değerlendirme sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından 2009/6 Gümrük Bakanlığı yerleştirme sonuçları için tıklayınız.

A+A-

ÖSYM Başkanlığınca 2009/6 Yeni Değerlendirme İşlemlerine Göre Yerleştirme sonuçları doğrultusunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatında açık bulunan muayene memuru kadrosuna 5 Şubat 2018 tarihli bakanlık makamının onayı ile personel yerleştirilmesi yapılmıştır.

 ÖSYM Başkanlığından alınan 3 Ekim2017 tarihli yazıda KPSS 2009 6 Tercih Kılavuzu ekinde yer alan Tablo-3'ün gümrük muayene memuru alımı için aranılacak şartları düzenleyen bölümünde, tercih yapılacak olan yer kodları arasında aranılacak nitelik kodları kısmında "4799-Gıda Mühendisliği Lisans Bölümünden mezun olmak" kodunun yer almaması sebebiyle yerleştirme işleminin iptali davası açılmıştı.

Yargılamayı yapan Danıştay 12. Daire Başkanlığının 30 Mart 2017 tarihli kararı gereğince Kılavuzun ilgili maddesinin yeniden düzenlenerek "Gıda Mühendisliği” mezunu olan adaylardan tercih yapmalarının istendiği ve "Gıda Mühendisliği” mezunu olup tercih yapanlar arasından Bakanlığımız "Muayene Memuru" kadrosuna yerleştirme işlemi gerçekleştirildiği bildirilmiştir.

Bu nedenle, aşağıdaki listede adı soyadı, unvanı ve atandığı yer belirtilen personelin atamalarının. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36/A, 45, 48, 54 ve 76. maddeleri de Gümrük ve Ticaret Bakanlığına İlk Defa Yapılacak Atamalar hakkında Yönetmeliğin 16 ve 18. maddeleri uyarınca yapılmasına karar verildi. 2009/6 KPSS Atama ve Onay Listesi TIKLAYINIZ.  Açıktan Atama Onayı için TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler