1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Gümrük Bakanlığı 425 Memur Alımı Başvuru Son Günü
Gümrük Bakanlığı 425 Memur Alımı Başvuru Son Günü

Gümrük Bakanlığı 425 Memur Alımı Başvuru Son Günü

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 25 Ekim'de başlatılan açıktan 425 kadrolu memur alımı başvuruları 5 Kasım 2017 itibarıyla sona ediyor. Gümrük Bakanlığı memur alımı başvuru yapmak için tıklayınız.

A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına açıktan 425 kamu personeli kadrolu memur alımı yapılacak. Gümrük Bakanlığı memur alımı başvuruları 5 Kasım 2017 Pazar günü itibarıyla sona eriyor. Sınav sözlü olarak 18 Aralık ile 8 Ocak 2017 tarihinde yapılacak.

Sözlü sınava bin 275 aday çağrılacak. KPSS puan üstünlüğüne göre çağrılacak adaylara çağrı duyurusu yapılınca My Memur olarak sizleri bilgilendireceğiz.

300 muhafaza memuru alımı, 50 memur alımı, 25 avukat alımı, Tüketici Hakem Heyeti Raportörü alımı olmak üzere açıktan 425 memur alımı için genel başvuru şartlarının yanı sıra özel şartlar da bulunmaktadır. Özel şartları aşağıdaki bağlantıdan ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Başvuru genel şartları arasında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak ve 2016 yılı KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir.

Memur alımı sözlü bilgileri şu şekildedir:

Sözlü sınava adaylar “fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vb.)” ile girebileceklerdir.

Sözlü sınavda adayın; “kavrama, muhakeme ve ifade yeteneği; liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı; bilgi düzeyi, genel yeteneği ve genel kültürü; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı” yüz tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda en az 70 puan alanlar başarılı sayılacak ve adayların başarı puanı, KPSS puanı ile sözlü puanının aritmetik ortalaması alınarak hesaplanacaktır. Memur alımı ilanı için ve kadrolara dair özel şartlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler