1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. Gümrük Bakanlığı GTB Muhafaza Memuru Alımı Başvuru Şartları
Gümrük Bakanlığı GTB Muhafaza Memuru Alımı Başvuru Şartları

Gümrük Bakanlığı GTB Muhafaza Memuru Alımı Başvuru Şartları

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 memur alımı yapacak. Bu kapsamda muhafaza memuru alımı için 300 kadro ayrıldı. Gümrük Bakanlığı 300 gümrük muhafaza memuru alımı başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 memur alımı yapacak. Devlet Personel Başkanlığının yayınladığı ilana göre muhafaza memuru, memur, avukat ve tüketici hakem heyeti raportörü olmak üzere 425 memur alınacak. Bu kapsamda muhafaza memuru alımı için 300 kadro ayrıldı. Gümrük Bakanlığı 300 gümrük muhafaza memuru alımına kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir?

 

Öğrenim şartı lisans mezuniyeti olarak belirtiliyor. İlana göre üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinden veya yüksekokulların gümrük işletme bölümünden mezun olanlar başvuru yapabilecek.

 

KPSS şartı ise 70 puan barajıyla ilanda yer aldı. Buna göre 2016 yılı KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olan adaylar, gümrük muhafaza memuru alımına başvuru yapabilecek.

 

Yaş ve boy şartı da adaylarda aranacak şartlar arasında yer alıyor. Adayların 30 yaşından gün almamış olmaları yani 5 Kasım 1988 ve sonrasında bir tarihte doğmuş olmaları gerekiyor. Boy şartı ise erkek adaylar için en az 172, kadın adaylar için en az 165 cm uzunluğunda olmak şeklinde belirtildi.

 

Yaş, boy ve KPSS şartının yanı sıra adaylardan sözlü sınav sırasında “yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” onaylı bir sağlık kurulu raporu istenecek. Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları da karşılamak gerekiyor.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) memur alımı başvuruları 25 Ekim ile 5 Kasım 2017 tarihleri arasında alınacak. Adayların bu süreler içerisinde elektronik ortamdan başvuru yapmaları gerekecek. Diğer pozisyonlarla ilgili bilgiye ve ilana ulaşmak için aşağıdaki haberimizi tıklayabilirsiniz.

Bkz: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Açıktan 425 Memur Alımı Yapılacak

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler