1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) 2000 Personel Alımı Planı Ne Oldu
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) 2000 Personel Alımı Planı Ne Oldu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) 2000 Personel Alımı Planı Ne Oldu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) personel alımı bekleniyor. Bakanlığın 2017 yılında yapmayı planladığı 2000 kamu personeli alımı için hiçbir adım atılmadı. Adaylar GTB’den personel alımı için ilan bekliyor.

A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) personel alımı bekleniyor. 2017 yılı için yapılması planlanan 2000 personel alımı konusunda henüz hiçbir bilgi yok. Bakanlığın bu yıl yaptığı atama sayısı 76’da kalırken, adaylar daha fazla atama yapılması için ilanları bekliyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımı yapacak mı?

 

GTB 2000 kamu personeli alımı planı programda yer almıştı.

 

Bakanlığın 2017 yılı performans programında, personel ihtiyacı ve 2017 yılında personel alımı hedefleri belirtilmişti. O dönem ilk olarak My Memur’un paylaştığı bilgiye göre, açıktan alımlarla personel ihtiyacının yüzde 20 oranında azaltılması hedefi bu programda yer almıştı. Bu doğrultuda 2000’e yakın personel alımı ile bu oranın tutturulması gerekiyordu. Ayrıca stratejik planda da 1000 personel alımı planlandığı ifade edilmişti.

Bkz: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı GTB 2017 yılında 2 bin memur alımı yapacak

Bkz: Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı 2017 yılında bin kamu personeli alacak

 

2017’de sadece 76 personel alımı yapıldı.

 

Gümrük Bakanlığı 2017/1 personel alımı kapsamında 76 kamu personeli alınmıştı. Yılın ilk aylarında yayınlanan bu ilanın sonrasında hiçbir ilan yayınlanmadı. Ayrıca KPSS 2017/1 merkezi memur atamasında da GTB’ye ait hiçbir kadro tercihlere açılmadı.

 

Adaylar GTB 2017/2 personel alımı ilanını bekliyor.

 

Birçok memur adayı, bakanlığın planını gerçekleştirmesini bekliyor. 2017/2 kapsamında ilanların yayınlanmasını ve mümkün olduğunca çok pozisyona, mümkün olduğunca fazla kadro açılmasını talep ediyor. Henüz bakanlıktan konuya ilişkin hiçbir açıklama yapılmamış olması adayları umutsuzluğa düşürse de, bizler de My Memur olarak bu konuyu 2017 yılı bitmeden gündemde tutmaya çalışacağız.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler