1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kaç Ünvana Başvurulabilir 2015
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kaç Ünvana Başvurulabilir 2015

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kaç Ünvana Başvurulabilir 2015

1023 Memur Alımına Kimler Başvurabilir? Kaç Ünvana Başvurulabilir? Yaş, Boy, Kilo Şartı Varmı, Gelen Sorular Üzerine Hazırlanan Yazımızda Bütün Detayları Bulabilirsiniz

A+A-

www.mymemur.com ailesi olarak siz değerli takipçilerimizden gelen sorular üzerine zaman zaman haberler hazırlamaktayız. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na alınacak olan toplam 1023 Memur, Muhafaza Memuru, Eğitim Uzmanı, Muayene Memuru, Tüketici Hakem Heyeti Raportörü alımı başvurular 18 Mart 2015. 27 Mart 2015 tarihinde başvuruların sonuçlanacağı alımlar için detaylar şöyle;

Bütün kadrolarda Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak şart ve her ünvan için ayrı ayrı özel şartlar şöyle;

Eğitim Uzmanı olabilmek için şarlar nelerdir: Eğitim bilimleri fakültelerinin eğitim programları ve öğretim, eğitim yönetimi teftişi ve planlaması, yetişkin eğitimi bölümlerinden  mezun olmak gereklidir.

Tüketici Hakem Heyeti Raportörü olabilmek için şartlar nelerdir: Üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunu olmak şart.

Muhafaza Memuru olabilmek için şartlar nelerdir: Üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunu olmak şart. 27/03/1986 tarihinde ve daha sonra doğanlar başvurabilir. Erkekler en az 172 cm, bayanlar ise en az 165 cm boyunda olmak şart.

Muayene Memuru olabilmek için şartlar nelerdir: Üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunu olmak şart. 27/03/1980 tarihinde ve daha sonra doğanlar başvurabilir.

Memur olabilmek için şartlar nelerdir: Üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve iktisadî ve idarî bilimler fakülteleri, uygulamalı bilimler yüksekokullarının gümrük işletme bölümünden mezun olmak şart.

Ayrıca diğer Memur kadrosu şartları şöyle: En az iki yıl süreli eğitim veren ihracat-ithalat, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret yönetimi, dış ticaret, uluslararası ticaret ve lojistik, lojistik yönetimi, adalet meslek yüksekokulu ile meslek yüksekokullarının adalet, gümrük işletme veya gümrük işleri ön lisans programlarından mezun olmak.

Başvurular nasıl yapılacak: Başvurular kurumun internet sitesinden yapılacak olup, posta veya şahsen başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru İçin Tıklayınız.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımı ilanında kaç ünvana başvurabilirim: 1023 personel alımı için ilan yayınlayan kurumun durumunuza uygun sadece 1 (bir) ünvana başvuru hakkınız bulunmaktadır. Kurumun 1023 B grubu personel alımı haricinde olan A grubu kadrolara başvuru hakkınız vardır. A grubu kadroları görmek için tıklayınız.

Kimler Başvurabilir, öğrencilerin başvuru hakkı varmı: İlanda belirtilen bölüm mezunları başvuru yapabilecektir. Son başvuru tarihi 27 Mart 2015 tarihi itibari ile mezun olmayanların başvuru hakkı yoktur.

Yaş, Boy, Kilo şartları varmı: Yukarıda başvuru şartlarını saydığımız ünvanlarda bazılarında yaş, boy ve kilo şartı bulunurken bazılarında bulunmamaktadır. Muhafaza memuru olabilmek için 30 yaşından gün almamış, Muayene Memuru olabilmek için 35 yaşından gün almamış olmak şart. Diğer ünvanlarda yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

Muhafaza memuru alımına başvurabilmek için erkekler en az 172 cm, bayanlar ise en az 165 cm boyunda olmak şart. Diğer kadrolarda boy şartı bulunmamaktadır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 1023 Personel Alımı Tüm Şartları İçin Tıklayınız.

My Memur İş İlanları Sayfası İçin Tıklayınız.

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.