Güreşçi Hamza Yerlikaya Vakıfbank Yönetimine Getirildi!

Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı eski güreşçi Hamza Yerlikaya Vakıfbank yönetimine atandı.

62801
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maaşları 12.350 Lira Olacak

Kamu bankalar tarafından dün borsaya arka arkaya yapılan bildirimlerde yönetim kurullarındaki değişiklikler haber verildi. Bu değişikliklere göre Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı olan eski efsane güreşçilerden Hamza Yerlikaya, Vakıfbank’ın yönetimine atandı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ise Halkbank yönetim kadrosuna getirildi. Bu iki ismin maaşlarının kamu görevi kapsamında olacağı ve 12.530 lira olacağı öğrenildi.

Eski Başbakan Yardımcısı Ziraat Bankası Yönetiminde

Dün akşama doğru Borsa İstanbul’a yapılan duyurularda kamu bankalarında yapılan değişikliklerden bahsedildi. Kamu bankalarının yönetim kurulu üyelerinde arka arkaya değişiklikler oldu. Bu değişikliklerde dikkat çeken isimler de yer aldı. Efsane eski güreşçi ve Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Vakıfbank yönetim kuruluna atanırken, Eski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Ziraat Bankası yönetimine getirildi. RTÜK yani Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin ve ekonomi yazarı Prof. Ekrem Alkin de Halkbank yönetim kadrosuna atandı. Bu kişiler arasından kamu görevini yürütenlerin 12.350 lira maaş alacakları belirtildi.

RTÜK Başkanı Finans Sektörüne Geçti

Hamza Yerlikaya Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı olmasının yanı sıra ayrıca Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak da görev yapıyor. Kamu görevi devam eden Hamza Yerlikaya Ziraat Bankası’ndaki yeni işinden 12.350 lira maaş alacak. Diğer yandan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin de finans sektörüne geçiş yapmış oldu. Şahin daha önce İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, TBMM ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda yöneticilik görevlerinde bulundu. Şahin de kamu görevinde olduğu için 12.350 lira maaş alacak.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!