1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hac Kayıt Kriterleri Belirlendi
Hac Kayıt Kriterleri Belirlendi

Hac Kayıt Kriterleri Belirlendi

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2015 Yılı İçin Hac Kriterlerinin Duyurusu Yapıldı

A+A-

Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılı için Hac Kriterlerinin duyurusu yapıldı.

Yapılan ilanda göze çarpan ayrıntılar:
- 2015 yılında yeni hac müracaatı alınmayacaktır. 2007 yılında kayıtlı olan ve 2014 yılına kadar da kesintisiz kayıt yenileten hacı adaylarına

- 2014 yılı kura sıra numarasına göre kesin kayıt hakkı verilecektir.

- Ülkemize tanınan hac kontenjanından, görevliler ile 2007 yılından bekleyenler düşüldükten sonra, kalan kontenjanın: 2008-2014 yılları arasında kayıt yenileten hacı adaylarının müracaat ettikleri hac konaklama türleri ile kayıt yıllarına göre uygulanacak katsayı oranında kura çekilerek dağıtılacaktır.

- Önceki yıllarda olduğu gibi hacca gitmek üzere sırada bekleyen hacı adaylarının kayıtlarının 2015 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığınca yenilenecektir.

- 2014 yılında hacca gitmeye hak kazandığı halde mazeretsiz olarak hacca gitmeyenlerin ön
kayıt yaptırdığı yıllara göre kat sayı verilerek çekilecek kuraya dahil edileceklerdir.

- Hacı adaylarının kayıt ili değişiklikleri ile konaklama türü tercihi ve adres güncellemelerine fırsat tanımak için 16-20 Şubat 2015 tarihleri arasında il ve ilçe müftülüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

- 2007 yılında kayıt yaptırıp, müteakip yıllarda da yanına mahrem ve yakınını almak sureti ile birliktelik yaparak kayıt yeniletenlerin 16-20 Şubat 2015 tarihleri arasında il ve ilçe müftülüklerine müracaat ederek bağlantılarından ayrılanlara 2015 yılında kesin kayıt hakkı verilecek, müracaat etmeyenler ise bu haklarından vazgeçmiş sayılacak ve birliktelikleri muhafaza edilerek 2015 yılı hac kur’asına tabi tutulacaklardır.

2015 yılı hac kayıt kriterlerini indirmek için TIKLAYINIZ
Hac kaydınızı sorgulamak için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.