1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Hac Sağlık Personeli Sınav Giriş Belgesi ve Yerleri Açıklandı
Hac Sağlık Personeli Sınav Giriş Belgesi ve Yerleri Açıklandı

Hac Sağlık Personeli Sınav Giriş Belgesi ve Yerleri Açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünde tarafından 2017 Hac için sağlık görevli başvurularının alınmasından sonra sınav giriş yerleri ve belgeleri açıklandı. Detaylar haberimizde.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB tarafından 2017 Hac için alınacak sağlık personelleri için 9 - 17 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen müracaatlar sonrasında sınav yerleri ve tarihleri belli oldu.

Usulüne ve şartlarına uygun olarak müracaat eden personelin (hekim, diş hekimi, eczacı ve diyetisyenler hariç), Diyanet İşleri Başkanlığınca bölge merkezi olarak belirlenecek yer ve tarihte test sınavına tabi tutulacaklar, test sınavı sonucunda puan sıralamasına göre oluşturulacak liste üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenecek sayıda çağrılacak personel ile müracaatı bulunup test sınavına tabi tutulmayan hekim, diş hekimi, eczacı ve diyetisyenler mülakata alınacaktır.

Görevlendirmeler; test sınavı ve sözlü sınav veya mülakata katılan personelin aldıkları puanlarının ortalamaları, test sınavına katılmayan hekim, diş hekimi eczacı ve diyetisyenler ise mülakatta aldıkları puanlar dikkate alınarak oluşturulacak sıralama listeleri üzerinden yapılacaktır. Uzman hekimler hariç, tüm branşlarda tecrübeli personel görevlendirilmesinde %10 oranı aşılmayacaktır

Test sınavı ve sözlü sınav veya mülakatta başarılı olanlardan; daha sonra istenecek olan bilgi ve belgeleri temin edemeyenler ve hac organizasyonunda verilecek görevi yapmasına mani herhangi bir durumu bulunanlar, belirlenen şartlardan bir veya birkaçını taşımadığı veya kaybettiği ve karı-koca oldukları tespit edilenlerin görevlendirmeleri yapılmayacak, şayet yapılmışsa hangi aşamada olursa olsun iptal edilecektir. Ayrıca yanlış beyanda bulunduğu veya belgelerinde tahrifat olduğu anlaşılanlar hakkında kanuni işlemlerin yapılması için, kurumlarına bilgi verilecektir. Giriş belgesi almak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.