1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi' nin Borcundan Dolayı Satılık
Hacettepe Üniversitesi Hastanesi' nin Borcundan Dolayı Satılık

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi' nin Borcundan Dolayı Satılık

Hacettepe Üniversitesi borcundan dolayı arsasını satıyor. 12 Eylül 1980 de yaşanan darbe olayından sonra Genel Kurmay Başkanlığına geçirilen arsa

A+A-

Hacettepe Üniversitesi borcundan dolayı arsasını satıyor. 12 Eylül 1980 de yaşanan darbe olayından sonra Genel Kurmay Başkanlığına geçirilen arsa uzun bir uğraşın ardından tekrar Hacettepe Üniversitesi bünyesine geçmişti. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nin 250 Milyon TL lik borcu nedeniyle Hacettepe Üniversitesi Rektörü Murat Tuncer bu borcu ödemek ve kalan parayıda başka ve yeni yatırımlarda kullanmak üzere yaklaşık 350 dönüm olan araziyi satma kararı aldı.

Hacettepe Üniversitesi  ilk ihaleye 12 Aralık 2013 tarihli Resmi Gazete ilanıyla çıktı. İhale günü olarak 24 Aralık 2013 tarihi belirlenirken, 6 kalem arsa için toplam muhammen bedel  889 bin lira olarak ilan edildiyse de teklif veren çıkmadı.  17 Ocak’ta Resmi Gazete’de ikinci ihale ilanına çıkıldı. Bu kez toplam muhammen bedel 801 bin liraya indirildiyse de 30 Ocak’ta yapılan ihalede yine teklif olmadı. 28 Mart’ta Resmi Gazete’de yayımlanan üçüncü ihale duyurusunda ise ihale günü 8 Nisan olarak ilan edildi. Muhammen bedel ise değişmedi.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.