1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Hacettepe Üniversitesi Lise Mezunu Sözleşmeli 7 Memur Alımı Yapacak
Hacettepe Üniversitesi Lise Mezunu Sözleşmeli 7 Memur Alımı Yapacak

Hacettepe Üniversitesi Lise Mezunu Sözleşmeli 7 Memur Alımı Yapacak

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Hacettepe Üniversitesi sözleşme memur alımı başvuru şartları ve detayları My Memur haberde.

A+A-

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere ve 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan 2007/12251 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nın Ek Madde 2/b fıkrası gereğince yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 2 Destek Personeli (Garson), 4 Destek Personeli (Aşçı) ve 1 Teknisyen alımı yapacak.

2 DESTEK PERSONELİ (GARSON) ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Ortaöğretim kurumlarının (Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri / Mesleki ve Teknik Liseler) Yiyecek ve İçecek Bölümlerinin Servis dalından mezun olmak, 2018 -KPSS / P94 puan türünden en az 65 puan almış olmak, Alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak, Bu deneyimini SGK Hizmet Dökümü ve bu süre içerisinde çalıştığı işyerinden onaylı görev pozisyonunu gösterir yazı ile belgelemek gerekiyor.

4 DESTEK PERSONELİ (AŞÇI) ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Ortaöğretim kurumlarının (Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri / Mesleki ve Teknik Liseler) Yiyecek ve İçecek Bölümlerinin Mutfak dalından mezun olmak, 2018 -KPSS / P94 puan türünden en az 65 puan almış olmak, Alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak. Bu deneyimini SGK Hizmet Dökümü ve bu süre içerisinde çalıştığı işyerinden onaylı görev pozisyonunu gösterir yazı ile belgelemek gerekiyor.

1 TEKNİSYEN ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Ortaöğretim kurumlarının (Mesleki ve Teknik Liseler) Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Bölümlerinin Yapı Tesisat Sistemleri dalından mezun olmak, B sınıfı ehliyete sahip olmak, 2018 -KPSS / P94 puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekiyor.

PERSONEL ALIMI İÇİN ADAYLARDA ARANAN GENEL KOŞULLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin gerektirdiği şartları taşımak,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya askerlikten muaf olmak veya tecilli olmak,

2018 -KPSS Sınav tarihi itibariyle 18 (on sekiz) yaşını tamamlamış olmak,

01.01.1984 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak,

Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek,

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53. maddesi hükmü saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı yahut vücut sakatlığı ile özürü bulunmamak,

Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşınıma uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrasında bulunan "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." İbaresi gereğince ilan tarihinden itibaren geçerli olmak üzere son bir yıl içinde herhangi bir kurumda sözleşmeli personel olarak çalışmamış olmak gerekiyor.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler