1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Hacı Bayram Veli Üniversitesi 84 Memur Alımı Başvuru Son Günü! En Az Lise Mezunu
Hacı Bayram Veli Üniversitesi 84 Memur Alımı Başvuru Son Günü! En Az Lise Mezunu

Hacı Bayram Veli Üniversitesi 84 Memur Alımı Başvuru Son Günü! En Az Lise Mezunu

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesine 2019 yılı sözleşmeli kamu personeli alımları kapsamında 84 memur alımı için başvurular son eriyor. Üniversite memur alımı başvuru şartları, başvuru tarihleri ile mezuniyetlere dair tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

2019 yılı memur alımları kapsamında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 84 memur alımı için başvurular soan eriyor. Sözleşmeli 84 personel alımı kapsamında Üniversiteye bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle başvurular sona eriyor Üniversite personel alımı başvuruları 24 Eylül 2019'a kadar yapılabilecektir.

HBV 84 KAMU PERSONELİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri hâlinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

Başvuracak adaylarda yukarda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

PERSONEL ALIMI KPSS ŞARTI

Lisans mezunları için 2018 KPSS (B) Grubu KPSSP3 puanı esas alınacaktır. Önlisans mezunları için 2018 KPSS (B) Grubu KPSSP93 puanı esas alınacaktır. Ortaöğretim mezunları için 2018 KPSS (B) Grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

Başvurularda "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik Hükümleri uygulanır.

Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.

Erkek aday için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI VE ÖZEL HUSUSLAR NELERDİR?

4 BÜRO PERSONELİ ALIMI: Muhasebe önlisans programından mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

2 BÜRO PERSONELİ ALIMI: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Maliye, İşletme, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Çalışma Ekonomisi lisans programlarının birinden mezun olmak. KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

1 BÜRO PERSONELİ ALIMI: Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

1 BÜRO PERSONELİ ALIMI: Haberleşme önlisans programından mezun olmak, Halkla İlişkiler ve İletişim Sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

12 BÜRO PERSONELİ ALIMI: Herhangi bir lisans programından mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

2 BÜRO PERSONELİ ALIMI: Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

2 BÜRO PERSONELİ ALIMI: Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik önlisans programlarının birinden mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

3 BÜRO PERSONELİ ALIMI: Herhangi bir lisans programından mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Üst Düzey Yönetici Asistanlığı Sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

5 DESTEK PERSONELİ ALIMI: Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, (Temizlik ve mutfak temizliği vb. işlerde çalıştırılmak üzere) KPSS puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

2 DESTEK PERSONELİ ALIMI: Doğalgaz, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz, Doğal Gaz ve Isıtma, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

2 DESTEK PERSONELİ ALIMI: Turizm ve Seyahat İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği, Seyahat ve Turizm İşletmeciliği, Turizm Yönetimi, Turizm ve Seyahat Hizmetleri önlisans programlarının birinden mezun olmak. KPSS puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekiyor.

2 DESTEK PERSONELİ ALIMI: Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık), Otobüs Şoförlüğü, Otobüs Kaptanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak, E veya D sınıfı Sürücü belgesine sahip olmak, SRC-2 belgesi yanında Psikoteknik belgesine sahip olmak gerekiyor.

3 DESTEK PERSONELİ ALIMI: Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları önlisans programlarının birinden mezun olmak. Alanında 2 (iki) yıl tecrübe sahibi olmak, KPSS puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekiyor.

2 DESTEK PERSONELİ ALIMI: Ortaöğretim Kurumlarının Tarım alanının Bahçe Bitkileri veya Peyzaj dallarının birinden mezun olmak, KPSS puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekiyor.

4 DESTEK PERSONELİ ALIMI: Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek ve İçecek alanının Servis dalından mezun olmak, KPSS puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekiyor.

5 DESTEK PERSONELİ ALIMI: Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği, İkram, İkram Hizmetleri önlisans programlarının birinden mezun olmak, alanında 2 (iki) yıl tecrübe sahibi olmak gerekiyor.

2 DİĞER TEKNİK HİZMET PERSONELİ ALIMI: Gıda Teknolojisi önlisans programından mezun olmak, KPSS puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

1 DİĞER TEKNİK HİZMET PERSONELİ ALIMI: Grafik, Grafik Tasarımı, Grafik ve Reklamcılık, Grafik-Grafik Tasarımı önlisans programlarının birinden mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

1 MİMAR ALIMI: Mimarlık lisans programından mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

1 MÜHENDİS ALIMI: Elektrik Mühendisliği lisans programından mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

1 MÜHENDİS ALIMI: İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

2 TEKNİKER ALIMI: Elektrik önlisans programından mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

2 TEKNİKER ALIMI: Makine önlisans programından mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

1 TEKNİKER ALIMI: Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama önlisans programından mezun olmak, KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

2 TEKNİSYEN ALIMI: Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik- Elektronik Teknolojisi alanının Haberleşme Sistemleri dalından mezun olmak gerekiyor.

1 TEKNİSYEN ALIMI: Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik- Elektronik Teknolojisi alanının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü dalından mezun olmak gerekiyor.

2 TEKNİSYEN ALIMI: Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanından mezun olmak, Alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak gerekiyor.

4 PROGRAMCI ALIMI: Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İstatistik veya Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak.

Yazılım Geliştirme konularında en az 5 (beş) yıl deneyim sahibi olmak ve bunu belgelendirmek gerekiyor. PHP, Java veya .NET dillerinden en az ikisinde tecrübe sahibi olmak gerekiyor. JQuery, AJAX Teknolojileri, CSS, JavaScript, HTML, XHTML gibi Web Teknolojilerine hakim ve deneyimli olmak gerekiyor. Veri tabanı sistemleri hakkında ve iyi düzeyde SQL bilgisine sahip olmak gerekiyor. Web servisleri, XML, SOAP, REST, WCF gibi teknolojilere hakim olmak gerekiyor.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM'nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri" hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir.

4 PROGRAMCI ALIMI: Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İstatistik veya Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak gerekiyor.

Yazılım Geliştirme konularında en az 2 (iki) yıl deneyim sahibi olmak ve bunu belgelendirmek, PHP, Java veya .NET dillerinden en az ikisinde tecrübe sahibi olmak gerekiyor. JQuery, AJAX Teknolojileri, CSS, JavaScript, HTML, XHTML gibi Web Teknolojilerine hakim ve deneyimli olmak gerekiyor. Veri tabanı sistemleri hakkında ve iyi düzeyde SQL bilgisine sahip olmak gerekiyor. Web servisleri, XML, SOAP, REST, WCF gibi teknolojilere hakim olmak gerekiyor.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM'nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri" hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir.

3 SİSTEM PROGRAMCISI ALIMI: Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İstatistik veya Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak gerekiyor.

VBScript, Shell Script ve PHP dillerinden en az ikisini bilmek ve bunu belgelendirmek gerekiyor. MS Windows Server 2008, 2012 2016 işletim sistemlerinin kurulum, yapılandırma, güncelleme, yönetimi konusunda ve ortaya çıkabilecek problemlerin tespiti ve çözümleri konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Microsoft Exchange 2010-2013 2016 ve Microsoft Active Directory altyapısının kurulum, yapılandırma, güncelleme, yönetimi konusunda ve ortaya çıkabilecek problemlerin tespiti ve çözümleri konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor.

VMware ESXi sunucu sanallaştırma konusunda kurulum, yapılandırma ve yönetimi konusunda bilgi sahip olmak gerekiyor. Temel ağ(Network) ve güvenlik bilgisine sahip olmak gerekiyor. Tercihen Linux İşletim sistemleri (Redhat, Centos, Debian vb...) kurulum, yönetim ve bakım konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Tercihen System Center Configuration Manager (SCCM) konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Tercihen; veri depolama, SAN, NAS cihazları konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor.

-Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM'nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri" hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler