1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Hakem Kurulu “Hakemlik!” Yaptı: % 4+4, % 3+3
Hakem Kurulu “Hakemlik!” Yaptı: % 4+4, % 3+3

Hakem Kurulu “Hakemlik!” Yaptı: % 4+4, % 3+3

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu BASK tarafından 5. Dönem toplu sözleşme görüşmeleri sonrası hakem kurulunun HAKEMLİK! Konusunu yanlış anladığını ve toplu sözleşmede hakemlik! Yapılmadığını belirtti.

A+A-

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu “BASK” tarafından 5. Dönem toplu sözleşme görüşmeleri sonrası Kamu görevlileri hakem heyetinin nasıl bir hakemlik yaptığına dair detaylara değindi. Konfederasyonun açıklamasının aynı şekilde yayımlıyoruz:

Toplu sözleşme görüşmelerinin başladığı 1 Ağustos 2019 günü Hükumete 15 gün süre verilince “Toplu sözleşme görüşmelerine 15 gün ara verilmesi iyi niyetli değildir” dedik. Ekledik; Apollo 11,  1969 yılında aya yolculuğunu 8 günde tamamladı.

Ve hatırlattık, Büyük Taarruzda Yunan askeri 15 günde denize dökmüştük.

2019 yılı bütçesi Mecliste 11 günde kabul edildi, dedik.

16 Ağustos Cuma günü görüşmelerin öğleden sonra yapılmasını, haftanın da son günü olmasını “manidar” bulduğumuzu açıkladık. Aynı gün Hükumetin teklifini görünce “Hısımlık da işe yaramadı, memurlar için toplu sözleşme bitmiştir” dedik.

25 Ağustosta;  Hakem Kurulunun yapısının 6,5’a 4,5 olduğunu, Hakem Kurulunun hem Hükumeti hem Memur-Sen’i kurtaracağını söyledik ve ortada bir  “danışıklı döğüş var”, “Perşembenin gelişi Çarşambadan bellidir” ve  “Hakem Kurulu kararları yok hükmündedir” dedik.

Ve ekledik; 2012 yılında Hakem Kurulunun;  2012 için % 3,5+ 4, 2013 yılı için % 3 + 3 olan Hükumetin son teklifini sadece “buçukluk” iyileştirme yaparak ve memurlarla adeta dalga geçercesine 2012 yılı için % 4 + 4, 2013 yılı için % 3+3 açıkladığını hatırlattık ve “Hakem Kurulunun ne yapacağını bilmiyoruz ama NE YAPMAYACAĞINI biliyoruz.” dedik.

Yanıldık mı?

Hayır.

Hükumet rahat,

Memur-Sen rahat, kabahat Hakem Kurulunun diyecek, şimdiden yeni “kazanım listesi”ni hazırlıyor.

Masanın bir köşesinde sessiz sedasız oturan ve 10 sene boyunca memurları peşkeş çeken, sonra görevini Memur-Sen’e devreden Kamu-Sen de rol kapma peşinde. Diğerlerine bir şey demeye gerek yok.

“HAKEM”LİĞİNİ YAPTI.”

Hakem Kurulu “erkekçe” davrandı, sözünden dönmedi, 2012 yılında ne dediyse 2019’da da aynısı söyledi, yine “buçuk” ekledi:

2020 için: % 4 + 4,

2021 için : % 3 + 3

Sarı sendikalara, arka bahçe sendikalarına, sendikasını sorgulamayanlara hayırlı (!) olsun açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler