Hakim, savcı ve idari yargı hakim kura sonuçları açıklandı

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından 19 Ağustos2016 Tarihli Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcı Adayları ile İdari Yargı Hâkim Adaylarına İlişkin Kur’a Kararnamesi Sonucu açıklandı.

23536
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meslek öncesi eğitimlerini başarı ile tamamlayıp Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üçüncü Dairesince mesleğe kabul edilen adli yargı hâkim ve Cumhuriyet savcı adayları ile idari yargı hâkim adaylarının Kur’a töreni Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde bugün itibarıyla 19 Ağustos 2016 tarihinde yapıldığı belirtildi. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesince aşağıdaki bağlantılarda belirtilen ilgili yerlere atamaların yapıldığı açıklandı.

5. Dönem Avukatlık Mesleğinden Geçen Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcı Adaylarına İlişkin Kur’a Kararnamesi Sonucu, 2. Dönem Avukatlık Mesleğinden Geçen İdari Yargı Hâkim Adaylarına İlişkin Kur’a Kararnamesi Sonucu ve 11. Dönem İdari Yargı Hâkim Adaylarına İlişkin Kur’a Kararnamesi Sonucuna ayrı ayrı aşağıda yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

19 Ağustos 2016 tarihinde kur’a çeken 5. dönem avukatlık mesleğinden sınavla geçen adlî yargı Hâkim ve cumhuriyet savcı adaylarına ilişkin kur’a kararnamesi sonucuna, 19 Ağustos 2016 tarihinde kur’a çeken 2. dönem avukatlık mesleğinden sınavla geçen idari yargı Hâkim adaylarına ilişkin kur’a kararnamesi sonucuna ve 19/08/2016 tarihinde kur’a çeken 11. dönem idari Hâkim  adaylarına ilişkin kur’a kararnamesi sonucuna bugün gerçekleştirilen kuranın ardından HSYK tarafından yayınlanan sonuçlara ulaşabilirsiniz. 5. Dönem Avukatlık Mesleğinden Geçen Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcı Adaylarına İlişkin Kur’a Kararnamesi Sonucu için TIKLAYINIZ. 2. Dönem Avukatlık Mesleğinden Geçen İdari Yargı Hâkim Adaylarına İlişkin Kur’a Kararnamesi Sonucu TIKLAYINIZ.  11. Dönem İdari Yargı Hâkim Adaylarına İlişkin Kur’a Kararnamesi Sonucu TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!