1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Hakkari Üniversitesi KPSS Şartsız Sözleşmeli Memur Alımı İlanı Yayımlandı! En Az Lise Mezunu
Hakkari Üniversitesi KPSS Şartsız Sözleşmeli Memur Alımı İlanı Yayımlandı! En Az Lise Mezunu

Hakkari Üniversitesi KPSS Şartsız Sözleşmeli Memur Alımı İlanı Yayımlandı! En Az Lise Mezunu

11 Şubat 2020 tarihi itibarıyla Hakkari Üniversitesine sözleşmeli memur alımı ilanı yayımlandı. Üniversite personel alımı başvuru şartları ve detaylarını My Memur olarak hazırladık.

A+A-

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı "KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI" 2020 yılı memur alımları kapsamında 1 adet canlı model kadrosuna personel alımı ilanı yayımlandı. Üniversite “4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI (CANLI MODEL)” alımı başvuruları 12 Şubat ile 26 Şubat 2020 tarihleri arasında olacak.

ÜNİVERSİTE PERSONEL ALIMI MEVZUATI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin B fıkrası hükmü ile Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28/06/2007 Tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan Ek 8. Maddesi uyarınca (1 yıldan az süreli veya mevsimlik çalışma) Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü bünyesinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim bahar döneminde çalıştırılmak üzere giderleri özel bütçeden karşılanarak; 1 (bir) Canlı Model sözleşmeli personel alınacaktır.

PERSONEL ALIMI İÇİN ARANILAN NİTELİKLER

1) En az lise mezunu olmak gerekiyor.

2) KPSS şartı aranmamaktadır, adaylar mülakat sonucuna göre belirlenecektir.

3) Vücut bütünlüğüne sahip olmak gerekiyor.

4) Uzun ve hareketsiz duruşlar için elverişli sağlık durumuna sahip ve dayanıklı olması (Tam Teşekküllü Hastaneden alınmış sağlık raporu ile belgelenmesi gerekmekte olup, göreve başlaması uygun görülen adaylardan istenilecektir.) gerekmektedir.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:

a) Türk Vatandaşı olmak gerekiyor.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak gerekiyor.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

d) Erkek adayların askerlik hizmetini yapmış olmak veya muaf olmak veya tecilli olmak gerekiyor.

e) 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gerekiyor.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

2. Yapılan başvurularda KPSS puan şartı aranmamaktadır, asıl aday mülakat sonucunda belirlenecektir.

Üniversite personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler