Halı İhracatçıları 2021’de 3 Milyar Dolarlık İhracat Hedefliyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan, 2021'de 3 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini bildirdi.

Halı İhracatçıları 2021'de 3 Milyar Dolarlık İhracat Hedefliyor
Halı İhracatçıları 2021'de 3 Milyar Dolarlık İhracat Hedefliyor
Daha Fazla Göster

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan, 2021’de 3 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini bildirdi.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinden yapılan açıklamaya göre, TİM Halı Sektörü Kurulu toplantısı, TİM Başkanı İsmail Gülle’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Video konferans yöntemiyle yapılan ve sektörün 2021 hedeflerinin görüşüldüğü toplantıyla ilgili değerlendirmede bulunan Kaplan, 2021 yılının ilk sektör kurulu toplantısının gerçekleştirildiğini belirtti.

Bütün sektörlerde olduğu gibi 2020 yılının halı sektöründe de zorlu bir yıl olduğuna değinen Kaplan, alınan önlemler ve başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleriyle, birçok ülkede yaşanan sıkıntıların giderildiğini dile getirdi.

Sektörlerinin ihracatını arttıran sayılı sektörler arasında yer aldığına dikkati çeken Kaplan, Suudi Arabistan’ın Türk mallarına yönelik uygulamaları ile konteyner konusunda yaşanan sıkıntıların da giderilmesi için çalışacaklarını anlattı.

“3 Milyar Dolarlık Hedef  Belirledik”

Kaplan, yeni pazar arayışlarına devam edeceklerini ve mevcut pazarlardaki paylarını arttırarak sıkıntıların çözülmesi için çalışmaları sürdüreceklerini aktardı.

Salahattin Kaplan, Şöyle Devam Etti

“En önemli sorunumuz olan ham madde ithalatının önüne geçebilmek için kendi ham maddemizi kendimizin üretebileceği bir tesisin kurulması için çaba sarf edeceğiz. Bu konuyla ilgili ön çalışmaları yapıyoruz. 2020 yılı, hedeflerimizin üzerinde ihracat gerçekleşti ve 2021 yılı için de 3 milyar dolarlık hedef belirledik. Türk iş dünyası, zorlu dönemlerden başarıyla çıkar. Geçen sene bunun en güzel örneği. O yüzden yeni yılda dersimize iyi çalışarak yeni hedefleri de yakalarız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Halı İhracatçıları 2021’de 3 Milyar Dolarlık İhracat Hedefliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!