1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Halk Eğitim Merkezi HEM Öğretmenleri de Seminer Ücreti Alacak
Halk Eğitim Merkezi HEM Öğretmenleri de Seminer Ücreti Alacak

Halk Eğitim Merkezi HEM Öğretmenleri de Seminer Ücreti Alacak

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk müjdeyi verdi. Maliye Bakanlığının olumlu görü verildiği belirtildi. Yönetmelik bir ay içerisinde çıkarılacak. HEM’deki öğretmenler de seminer ücreti alabilecek.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlere 2 haftalık dönem boyunca seminerlerde ek ders ücreti verilmektedir. 2 hafta olarak verilen ücret günlük 3 ek ders olmak üzere 30 saat üzerinden hesaplanmaktadır. Bu kapsamda bu dönem yapılan ve Ramazan Bayramından sonraki 3 günlük seminer çalışması için ek ders ücreti ödenmeyecek.

Bilindiği üzere sözleşmeli öğretmenlerin seminer çalışmaları başlamadan eğitim-öğretim yılının son günü görevlendirmeleri tamamlandığından sözleşmeli öğretmenler hem de görevlendirmeleri bir sonraki eğitim öğretim yılı başına kadar sona ermektedir.

Bu sorun devam ederken MEB’te hiç ek ders ücreti almayan ve seminer çalışmalarına katılan Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri için güzel bir haber geldi. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk HEM’lerde görev yapan öğretmenler için yönetmelik hazırlandığını ve halen seminer ücreti alınamadığını kendisine ileten bir takipçisine güzel haberi vererek sendika internet sitesinde de yayımladı.

Koncuk, Maliye Bakanlığının konuyla ilgili olarak Halk Eğitim Merkezlerindeki seminer çalışmalarına olumlu görüş verdiğini belirtti. Bu kapsamda ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altınel’e de teşekkürlerini iletti. Yeni çıkacak yönetmelik ile de bu sorunun çözüleceği belirtildi. Yönetmeliğin Hayat Boyu Genel Müdürlüğü tarafından hazırlandığını ve 1 ay içinde çıkacağı açıklandı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.