Halk İsterse İstanbul Sözleşmesi Kaldırılsın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Sözleşmesi konusunda çok çaprıcı açıklamalarda bulundu.

63887
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı, Ak Parti il başkanları toplantısı sırasında “Çalışıp, gözden geçirin. Halk isterse kaldırın” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkan olarak bulunduğu AK Parti il başkanları toplantısı sırasında CHP, Bağımsız ve Demokrat Parti 1, İyi Parti 2 ve Saadet Partisi 3 olarak 8 belediye başkanı AK Parti’ye geçiş yaptı. AK Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı olan Mehmet Özhaseki, “Sayın Cumhurbaşkanım arkadaşlara bir söz verdik. Pandemi süreci bittikten sonra burada sizlerle bir çay içmek istiyoruz. Sizin de sözümüzü boşa çıkarmayacağınıza inanıyorum” açıklamasında bulununca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Öyle çayla geçiştirme işi, mantı mantı. Kayserilisin ya hani” şeklinde şakayla karşılık verdi.

Gözden Geçirilsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanı olarak görev aldığı MYK ve il başkanları toplantılarında, kamuoyu üzerinde tartışılan İstanbul Sözleşmesi konu oldu. Alınan verilere göre Cumhurbaşkanı, kurmaylara “Çalışıp, gözden geçirin. Halk isterse kaldırın. Halkın talebi kaldırılması yönündeyse, buna göre bir karar verilsin. Halk ne derse o olur” açıklamasında bulundu.

Sağlıklı Operasyonlarımız Var

Milli Savunma Bakanı olan Hulusi Akar da il başkanları toplantısı sırasında terör örgütüyle mücadele için gelinen durum konusunda bazı açıklamalarda bulunduğu öğrenildi. Hulisi Akar teröre karşı mücadelede Irak tarafının kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe-Kaplan , Pençe-Kartal harekatlarındaki yeni durumlardan bahsetti. Hulusi Akar terörle mücadelemizin taviz vermeden süreceğini belirtti ve “İnlerine giriyoruz, girmeye de devam edeceğiz. FETÖ’cülerin temizlenmesiyle operasyonlarımız daha sağlıklı bir şekilde ilerliyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından eksik kadroyla çalıştık. Normalde beş pilotun yapması gereken işi, bir kişi yapıyor. Pilotlarımız o kadar başarılı ki bir eksiklik hissedilmedi. Yani TSK’da adam sayısının azalması bizde bir sorun oluşturmadı” açıklamasını yaptı.

19.583 TSK Personelinin İhracı

Bakan Hulusi Akar TSK’daki ihracı yapılan FETÖ’cülerin son durumlarıyla ilgili bilgileri de paylaştı. Hulusi Akar, “FETÖ’yle mücadele kapsamında 15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar TSK’dan 19 bin 583 personel ihraç edildi. 4 bin 156 personel hakkındaki adli ve idari süreç devam ediyor. Tüm terör örgütleriyle olduğu gibi FETÖ’yle mücadelemiz de kararlılıkla devam ediyor” şeklinde konuştu.

Salgına Karşı

Toplantıya, AK Parti il başkanları Genel Merkez’den katılımda bulundu. Toplantı sırasında, sosyal mesafe kuralı ve maske kullanımına özen gösterildi. Mikrofonlar elden ele gezmek yerine, salonda belli başlı yerlerde mikrofonlar bulunduruldu. Her il başkanı sorularını sormak ve değerlendirme yapmak istediğinde, bulunan mikrofonlara giderek konuştu. Mikrofonlar ise her konuşmacıdan sonra dezenfekte edildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!